Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Obiena przyjechała do nowych Polaków, aby na polskim spotkaniu przyjąć chrzest bojowy

Obiena przyjechała do nowych Polaków, aby na polskim spotkaniu przyjąć chrzest bojowy

Ernest John „EJ” Opiena będzie używał nowych, lepszych kijów podczas treningów i zawodów na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Nowe kijki zamówione dla niego przez Filipiński Związek Lekkoatletyczny i jego prezesa Terry'ego Capistrano dotarły do ​​Włoch w sobotni wieczór.

Są teraz w rękach Obiana w ośrodku szkoleniowym Formia we Włoszech, gdzie znajduje się świat nr 1. Transformator 2-biegunowy jest obecnie uziemiony.

Nowe kije dostaną chrzest bojowy podczas zawodów Opieny w Bydgoszczy, które odbędą się 20 czerwca.

Po przybyciu samolotem z USA do Europy, Polaków przewieziono osobiście samochodem, pod baczną obserwacją ochotników, którzy byli skoczkami o tyczce.

„Teraz sprawdza je (słupy). Zawsze istnieje ryzyko niewłaściwego obchodzenia się z nimi w przestrzeni ładunkowej” – powiedział James Lafferty, główny zwolennik Opiany.

Opina jest obecnie numerem 1 na świecie. W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy jego punkty w rankingach światowych zbliżyły się do punktów zdobytych na drugim miejscu na świecie. 1 Armanda Duplantisa.

Capistrano zdecydował się kupić dla siebie nowy sprzęt do tyczek, kiedy zaczął łamać własne kije podczas zawodów i treningów.

Obiena po raz pierwszy złamała pole position podczas Ostrava Golden Spike – World Athletics Continental Tour Gold 2024 w Ostrawie w Czechach, gdzie zajęła siódme miejsce.

27-letni azjatycki tyczkarz podczas treningu złamał swój drugi tyczka, zdobywając brązowy medal na Igrzyskach Diamentowej Ligi – Oslo Bislett Games w Norwegii.

W zeszłym tygodniu Opiena ponownie, korzystając z pożyczonych kijów, zajęła siódme miejsce w etapie Diamentowej Ligi Bauhaus-Galan w Sztokholmie, gdzie uzyskała wynik 5,70 m.

READ  Niemcy Hansiego Flicka nie zatrzymują dzwonków alarmowych – DW – 16.06.2023