Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Objawy napięcia przedmiesiączkowego są głównym problemem zdrowia publicznego na całym świecie

Wahania nastroju i lęk przedmiesiączkowy są tak powszechne – że doświadcza ich ponad 64% kobiet – że są „poważnym problemem zdrowia publicznego na całym świecie”, zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez UVA Health.

Badanie UVA Health wykazało, że większość kobiet doświadcza objawów napięcia przedmiesiączkowego w każdym cyklu menstruacyjnym, a objawy te regularnie wpływają na ich codzienne życie. Odkryli, że jednym z najczęstszych objawów, niezależnie od wieku, były wahania nastroju lub niepokój. Co najmniej 61% kobiet we wszystkich badanych grupach wiekowych zgłaszało objawy związane z nastrojem w każdym cyklu menstruacyjnym, co według naukowców wskazuje, że „przedmiesiączkowe objawy nastroju są głównym problemem zdrowia publicznego na całym świecie”.

Nasze badanie pokazuje, że objawy nastroju przedmiesiączkowego są niezwykle powszechne na całym świecie. Co ważne, większość kobiet zgłosiła, że ​​ich objawy napięcia przedmiesiączkowego przeszkadzały w ich codziennym życiu przynajmniej na jakiś czas”.


Jennifer L. Payne, MD, pierwsza autorka badania i dyrektor Programu Badań Psychiatrii Rozrodu na University of Virginia School of Medicine

Lepsze zrozumienie objawów napięcia przedmiesiączkowego

Aby lepiej zrozumieć, jakiego rodzaju objawów napięcia przedmiesiączkowego doświadczają kobiety i jak te objawy wpływają na ich codzienne życie, naukowcy przeanalizowali ponad 238 000 kwestionariuszy od kobiet w wieku 18-55 lat ze 140 krajów w aplikacji Flo, która pomaga kobietom śledzić ich cykle miesiączkowe. śledzone. Ich nastrój lub objawy fizyczne w trakcie i po ciąży.

Według naukowców z UVA School of Medicine, Johns Hopkins University i Florence najczęstszymi zgłaszanymi objawami były głód pokarmowy, a 85,28% ankietowanych kobiet doświadczało wahań nastroju lub lęku (64,18%) i zmęczenia (57,3%). zdrowie. Wśród uczestniczek badania 28,61% stwierdziło, że objawy napięcia przedmiesiączkowego zaburzały ich codzienne życie podczas każdego cyklu miesiączkowego, a 34,84% stwierdziło, że objawy napięcia przedmiesiączkowego czasami zakłócały ich codzienne życie.

READ  Modele ryzyka pomijają ważny element

„Częstość występowania objawów przedmiesiączkowego nastroju i lęku różniła się znacznie w zależności od kraju, od 35,1% w Kongo do 68,6% w Egipcie” – powiedział Payne. „Zrozumienie, czy różnice w biologii lub kulturze leżą u podstaw wskaźników ogólnokrajowych, będzie ważnym kierunkiem badań w przyszłości”.

Odkryli, że kombinacja objawów – brak, zmniejszenie libido, zmiany snu, objawy żołądkowo-jelitowe, przyrost masy ciała, bóle głowy, pocenie się lub uderzenia gorąca, zmęczenie, zmiany włosów, wysypki i obrzęki – były znacznie częstsze wśród większych uczestników badania. już. Naukowcy stwierdzili, że wzrost fizycznych objawów wśród starszych uczestników ankiety „ma sens”, ponieważ wiele z tych objawów jest związanych z menopauzą, okresem przejściowym do menopauzy charakteryzującym się nieregularnymi cyklami menstruacyjnymi.

Payne ma nadzieję, że te dane z ankiety pomogą kobietom w uzyskaniu lepszej opieki poprzez zwiększenie świadomości pracowników służby zdrowia o tym, jak często występują te objawy – zwłaszcza lękowe i związane z nastrojem.

„Istnieje wiele strategii leczenia objawów napięcia przedmiesiączkowego, które zakłócają codzienne funkcjonowanie kobiety” – powiedziała. „Podnoszenie świadomości tego, jak powszechne są te objawy i że jeśli wpływają one na funkcjonowanie, dostępne są metody leczenia, które pomogą kobietom poprawić jakość ich życia”.

Opublikowane wyniki

Naukowcy opublikowali swoje odkrycia w: Archiwa zdrowia psychicznego kobiet. W skład zespołu badawczego weszli Lisa Huntsou, Shivani Rangasawumi, Kristen Vogtline, Rodion Salemgarev, Ludmiła Chunova i Payne. Payne posiada patent zatytułowany „Epigenetyczne biomarkery depresji poporodowej”.

źródło:

Numer czasopisma:

Hantsu, L.; , i in. (2022) Objawy napięcia przedmiesiączkowego przez całe życie w próbie międzynarodowej: dane z aplikacji mobilnych. Archiwum Zdrowia Psychicznego Kobiet. doi.org/10.1007/s00737-022-01261-5.