Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Obywatele dają Scottowi Morrisonowi swoją zieloną listę życzeń

Po raz kolejny powtórzył, że ostateczną decyzję podejmie rząd, w którym panuje zdecydowane poparcie dla zera netto.

Źródło Nationals powiedziało, że w pakiecie znajdowała się „prośba lub dwie”, które mogą zaszokować Morrisona, ale partia Małej Koalicji była skłonna być nieco elastyczna.

Prośby o pomoc w przeprowadzce

Pakiet ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa gospodarczego i możliwości rozwoju regionu na kolejne 30 lat, w miarę jak gospodarka zmierza w kierunku zerowej emisji netto.

Nie podaje kwoty w dolarach, jeśli chodzi o wymagany poziom wydatków, ale wymaga umiejętności, programów tworzenia miejsc pracy i innych form wsparcia dla branż regionalnych, takich jak produkcja, transport, infrastruktura, leśnictwo, rybołówstwo i rolnictwo.

Pojawiają się prośby o pomoc, aby pomóc regionalnym firmom w przejściu na przyszłość czystej energii i uniknięciu twardego lądowania.

jak ujawniono Australijski audyt finansowy W czwartek pojawiają się żądania legislacyjne i regulacyjne, aby zapewnić rolnikom i górnikom bezpieczeństwo, aby mogli kontynuować pracę wraz ze zmianami gospodarczymi.

Należą do nich zmiany w ustawie o ochronie środowiska i ochronie bioróżnorodności związane z gospodarką gruntami, umożliwiające rolnikom np. „rozwijanie obszarów produkcyjnych i dalsze posiadanie zdolności do ochrony środowiska”.

Może to obejmować oczyszczanie gruntów pod produkcję, ale stosowanie innych kompensacji w celu przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych.

„Ochrona, że ​​przyszłe rządy nie zmienią kierunku i nie zostawią nas na rachunkach i trzymaniu puszek” – powiedział wiceprezes i minister rolnictwa David Littleproud, zapytany o zabezpieczenia regulacyjne.

„Przyglądamy się mechanizmom regulacyjnym, aby zapewnić ochronę regionalnej Australii, zwłaszcza producentów surowców, ale mogą one stanowić część rozwiązania.

„A rozwiązania nie mogą mieć szkodliwego wpływu na regionalną Australię i produktywne grunty rolne”.

Lider Morrison and Nationals, Barnaby Joyce, wykluczył zwiększenie celu rządu do 2030 r., aby obniżyć emisje o 26 do 28 procent, pomimo znacznej globalnej presji na Australię, aby to zrobiła.

READ  „Nie ma gdzie się ukryć”: naciski na Australię, aby zaprzestała wspierania nowych projektów paliw kopalnych po raporcie IPCC | Zmiana klimatu

Zamiast tego rząd zaktualizuje swoją prognozę ograniczenia emisji do 2030 r., ale formalnie nie przyjmie nowej prognozy jako celu.

Zegarek australijski

Na szczycie klimatycznym, którego gospodarzem była Rada ds. Inteligentnej Energii, czołowy dyplomata USA w Australii, Chargé d’Affairs Mike Goldman, powiedział, że Stany Zjednoczone, Europa i Chiny będą monitorować zobowiązania Australii i przewidywać bardziej ambitny cel na 2030 r., aby to zapewnić. Zero netto można osiągnąć do 2050 roku.

Powiedział, że zero netto do 2050 r. jest „konieczne”, ale „może nie wystarczające”.

„Nie zdecydujesz magicznie w 2049 r. „Ok, zamkniemy wszystko, a za rok osiągniesz zero netto” – powiedział.

„Muszą być wszelkiego rodzaju początkowe kroki, a te pierwsze kroki są lepiej wykonywane we wczesnych latach tej dekady niż w latach 40. Mając to na uwadze, staramy się zwiększyć ambicje.

Partia Pracy zrezygnowała z 45-procentowej redukcji do 2030 r., która trwała do ostatnich wyborów, i poczeka z ogłoszeniem swojej polityki do Glasgow.

Zobowiązał się już do osiągnięcia zera netto do 2050 r. przy użyciu technologii, tak jak zrobił to rząd, ale twierdzi, że cel powinien zostać uchwalony.

Rzecznik opozycji w sprawie zmian klimatycznych, Chris Bowen, powiedział, że ustawodawstwo zerowe netto do 2050 r. nie tylko zapewni niezbędną pewność inwestycji, ale również wpłynie na przyszłe rządy, zwłaszcza rządy koalicyjne.

„Częściowo wynika to z tego, że zero netto jest zarówno ramami inwestycyjnymi, jak i celem środowiskowym” – powiedział.

„Ale po części, szczerze mówiąc, ważne jest, abyśmy uchwalili przepisy zerowe netto, aby ograniczyć sojusz”.

Aby uniknąć powtórki wyborów z 2019 r., źródła podają, że Partia Pracy prawdopodobnie przyjmie prognozę rządu na 2030 r. i wyznaczy nowy i ambitny cel pośredni na 2035 r., próbując w ten sposób uniknąć kolejnej kampanii zastraszania.

READ  Dawna australijska baza w Tarin Kowt wpadła w ręce talibów, gdy rebelianci przejęli kontrolę nad kluczowymi obszarami, w tym Lashkar Gah, Kandaharem i Heratem.

Morrison powiedział Parlamentowi, że Australia będzie miała mocną historię do opowiedzenia w Glasgow i jak dotąd wyprzedziła Stany Zjednoczone, Kanadę, Japonię i Nową Zelandię pod względem redukcji emisji.

Zmniejszyliśmy emisje o 20 procent w porównaniu z poziomami z 2005 r. Nowa Zelandia nie może tego powiedzieć. Kanada nie może tego powiedzieć. Powiedział.

„(To) więcej niż Stany Zjednoczone, więcej niż Japonia.

„Osiągnęliśmy nasze cele, osiągnęliśmy nasze cele, osiągnęliśmy nasze cele i jest to rekordowa liczba, ponieważ nie mogę się doczekać dzielenia się wiadomościami ze światem i zobowiązaniami, które zamierzamy podjąć w przyszłości”.

Rzeczniczka opozycji do spraw zagranicznych Penny Wong, która była pierwszą australijską ministrem ds. zmian klimatycznych za rządów Kevina Rudda, powiedziała, że ​​rząd postrzega politykę klimatyczną tylko jako problem polityczny, który należy zneutralizować i że nie jest przekonana.

„Rząd zdaje sobie sprawę, że ma problemy polityczne z klimatem” – powiedział senator Wong. „Myślę, że to się naprawdę dzieje i nie sądzę, aby ktokolwiek, kto obserwował debatę na temat tego ostatniego, w ciągu ostatnich ośmiu lat lub długich ośmiu lat, gdy był w rządzie, myśli, że coś się dzieje, poza Scottem Morrisonem, który zdawał sobie sprawę, że miał problem polityczny.

„To facet, który powiedział, że samochody elektryczne odejdą w ten weekend. Ten facet, który nazwał odnawialne baterie… wielkim bananem, prawda?

„Naprawdę myślisz, że ten facet jest szczery w kwestii klimatu? Oczywiście, że nie”.