Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ocean Price jedzie do Polski na debiut w Rajdowych Mistrzostwach Europy

Ocean Price jedzie do Polski na debiut w Rajdowych Mistrzostwach Europy

Przez Paula Evansa

Może minęło siedem miesięcy, odkąd zdobył tytuł Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii, ale kiedy zszedł z siedzenia kierowcy, Ocean Price był zajęty planowaniem kolejnego sportowego posunięcia.

Zeszłoroczny rajdowy mistrz Wielkiej Brytanii, Ocean Price, po kilku porażkach długo i ciężko walczył o tytuł mistrza igrzysk.

Teraz, gdy to pole jest zaznaczone, jeszcze w tym miesiącu zrealizuje kolejną ambicję i zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA.

Startując po raz pierwszy w Skodzie Fabia Rally2, 30-letni mechanik rozpocznie swoją kampanię ERC w Rajdzie Polski (20-21 maja) – wyczyn ten dokonywał już trzykrotnie przed torem FIA. Rajdowe Mistrzostwa Świata.

Skoda Fabia Rally2 firmy Ocean Price.

Następnie wystartuje w Rajdzie Lipawy (17-18 czerwca), powracając na Łotwę po raz pierwszy od 2010 roku, kiedy to w wieku 16 lat zadebiutował w Rajdzie Kalnamuisa.

Następnie weźmie udział w Królewskim Rajdzie Skandynawii (7-8 lipca), a Price brał udział w kilku rajdach zimowych i służył jako instruktor rajdowy w Zero Ice Driving Experience, jego pierwszym letnim rajdzie w Szwecji.

W tym roku Price połączy siły z bardziej doświadczonym belgijskim pilotem Stéphane Prevotem, podczas gdy Fabia Rally2 będzie prowadzona przez MAPO Motorsport, byłego kierowcę fabrycznego WRC, mistrza świata S-WRC i pięciokrotnego rajdowego mistrza Hiszpanii, Chevy’ego. Pons.

Po zwycięstwie w Rajdowych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii 2022 na oponach Michelin, Price weźmie udział w ERC jako oficjalny kierowca fabryczny Michelin Talent – ​​zachęta mająca pomóc regionalnym talentom wznieść się na poziom europejski.

Ocean Price mówi, że często zajmował drugie miejsce. . . Teraz nadszedł czas, aby zostać rajdowym mistrzem Wielkiej Brytanii

„Moją ambicją zawsze była rywalizacja w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA, a po zdobyciu tytułu mistrza Wielkiej Brytanii w zeszłym roku podwójnie chciałem rozpocząć nową przygodę” – mówi Price.

READ  Google otwiera w Polsce 2 miliardy obszarów chmurowych

„Z dobrym zespołem i dobrym samochodem poświęciliśmy czas na zbudowanie dobrego programu.

„W ciągu trzech miesięcy będziemy rywalizować w trzech rajdach szutrowych, co pozwoli nam nabrać rozpędu i zaaklimatyzować się.

„Rajd Polski będzie moim pierwszym rajdem od siedmiu miesięcy i będzie poważną pobudką, która dobrze nas ustawi na kolejne dwie rundy.

„Byłem w tym rajdzie trzy razy, kiedy odbywała się runda Rajdowych Mistrzostw Świata i nie mogę się doczekać, aby pojechać tam po raz pierwszy od 2017 roku.

„Rajd Polski jest zawsze jedną z moich ulubionych imprez, ze świetnymi drogami i ciepłą atmosferą każdego roku.

„Zadebiutowałem na Łotwie jako szesnastolatek, więc nie mogę się doczekać powrotu na Rajd Lipawy – Rajd Skandynawii będzie moim pierwszym letnim rajdem szutrowym w Szwecji.

„W 2023 roku wszystko jest nowe, ponieważ nigdy wcześniej nie jeździłem Skodą Fabia Rally2 i po raz pierwszy będę pilotowany przez Stéphane’a Prevota.

„Kilka lat temu zamierzaliśmy zrobić razem rajd w Szwecji, ale impreza została odwołana z powodu Covid.

„Chcieliśmy razem pojechać na rajd do Kenii, ale zanim odlecieliśmy, złamałem ramię w wypadku na rowerze górskim.

„To trzeci raz szczęśliwy dla mnie i Stefana, a on wnosi do samochodu ogromną ilość doświadczenia i wiedzy i jestem pewien, że ja też mogę się od niego wiele nauczyć.

„Plan obejmuje trzy europejskie rajdy. Z chęcią zrobiłbym czwartą, bo to oznacza, że ​​jesteśmy w połowie Rajdowych Mistrzostw Europy 2023, ale zobaczymy, jak potoczą się pierwsze trzy imprezy!

„Moim celem jest jakość, a nie ilość”.

W swojej pierwszej kampanii ERC Bryce jest wspierany przez Michelin Motorsport, który w ramach programu Talent Factory obejmuje Demon Tweaks, Bell Racing Helmets, OMP Race Suits, DL Jones Bantrobert Ltd (wynajem autokarów i taksówek), Hills Campervans (sprzedaż kamperów i wynajem), MotoFit (Performance Training) oraz jego własna rodzinna specjalistyczna firma budowlana G+M Price.