Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oczekuje się, że zmiany w wizach studenckich zdewastują pracowników opieki nad osobami starszymi

„Zamiast udawać, że niektórzy studenci są tutaj, aby się uczyć, kiedy tak naprawdę są tutaj, aby pracować, musimy szukać bezpiecznych i wygodnych potrójnych ścieżek dla pracowników w kluczowych sektorach, takich jak opieka” – powiedziała w czwartek minister spraw wewnętrznych Claire O’Neil .

Minister spraw wewnętrznych Claire O’Neill powiedziała, że ​​część osób w Australii posiadających wizy studenckie jest w rzeczywistości w Australii do pracy, a nie do nauki.kredyt: Alexa Ellinghausena

Gdy Partia Pracy ponownie zastanawia się nad swoim zaangażowaniem w całodobową opiekę pielęgniarek hospicyjnych w obiektach, O’Neill przyznał w zeszłym tygodniu, że kryzysu siły roboczej nie można rozwiązać bez imigracji, ale nie ustalił harmonogramu nowego programu mającego na celu wprowadzenie niskich płac. Robotnicy we współpracy z firmami i związkami zawodowymi.

„Nawet gdybyśmy zrobili wszystko, jeśli chodzi o płace i warunki, nadal brakowałoby nam personelu w tym sektorze” – powiedział O’Neill w czwartek w National Press Club.

„Czy powinniśmy coś z tym zrobić przed wielkim remontem, odpowiedź brzmi: tak, i pozwolę na to [immigration minister] Andrew Giles powie więcej na ten temat w nadchodzących tygodniach.”

Krajowy przewodniczący Federacji Usług Zdrowotnych, Gerard Hayes, powiedział, że kryzys siły roboczej w opiece nad osobami starszymi jest „jasny i obecny”, wskazując na rychłe zamknięcie trzech placówek w Sydney prowadzonych przez Wesley Mission.

„[The government is] Będziemy musieli szybko coś zrobić. W tej chwili jest wiele organizacji, które zamykają łóżka, jeśli nie całą placówkę” – powiedział.

Rzeczniczka minister ds. opieki nad osobami starszymi, Anika Wells, powiedziała, że ​​rząd finansuje 15-procentową podwyżkę płac dla pracowników opieki nad osobami starszymi od 1 lipca, która dotknie 250 000 pracowników w sektorze, a także zwiększa dostęp do programów edukacyjnych i szkoleniowych, aby pomóc złagodzić wpływ choroby. stres pracowniczy.

Ograniczanie międzynarodowych praw pracowniczych studentów zaszkodzi również jego branży, powiedział Suresh Manickam, szef działu hotelarstwa, cateringu i restauracji, podobnie jak plany podniesienia płacy minimalnej dla tymczasowych wykwalifikowanych imigrantów z zamrożonej stawki 53 900 dolarów rocznie do 70 000 dolarów z 2013 roku. .

READ  Wysokie wskaźniki hospitalizacji nieszczepionych dzieci amerykańskich | Aktualności

pobierać

Najwyżej płatną nagrodą w branży jest nagroda poziomu 6 w wysokości 66 700 USD [for a chef de partie] Więc nie kwalifikujemy się już poniżej tego limitu.” „Zostaliśmy w tyle na ekonomicznym śmietniku.”

Pomiń hałas polityki federalnej dzięki wiadomościom, opiniom i analizom ekspertów od Jacqueline Malley. Subskrybenci mogą zapisać się do cotygodniowego biuletynu Inside Politics tutaj.