Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Okuliści ze szpitala King Chulalongkorn Memorial Hospital sugerują sposoby leczenia i kontrolowania jaskry

Okuliści ze szpitala King Chulalongkorn Memorial Hospital sugerują sposoby leczenia i kontrolowania jaskry

Aby uczcić Światowy Tydzień Jaskry 2023, który odbywa się w drugim tygodniu marca każdego roku i przypada w dniach 12-18 marca 2023 r., Centrum Doskonałości DrDeramus, Oddział Okulistyki, Wydział Lekarski Uniwersytetu Chulalongkorn, Tajskie Towarzystwo ds. Jaskry zachęca nas wszystkich do uświadomienia sobie, że jaskra jest główną przyczyną nieodwracalnej ślepoty na świecie. W Tajlandii ponad 2 miliony ludzi cierpi na jaskrę.

Według doc. Prof. dr Vizani Tantisevi z Wydziału Okulistyki, College of Medicine, Chulalongkorn University i King Chulalongkorn Memorial Hospital „Jaskra jest ryzykiem, które zwykle nie wiąże się z żadnymi wczesnymi objawami. Jednakże, jeśli pacjenci są czujni w badaniu stanu zdrowia swoich oczy i regularnie badając swojego okulistę, muszą zrobić badania kontrolne i otrzymać Leczenie jest na wczesnym etapie i można zapobiec utracie wzroku spowodowanej jaskrą”.

Jaskra to choroba oczu, w której nerw wzrokowy i otaczające go włókna są uszkodzone, po czym następuje zanik nerwu wzrokowego, prowadzący do niewyraźnego widzenia i ślepoty, jeśli nie jest leczony. Podczas gdy powszechnym czynnikiem ryzyka jest podwyższone ciśnienie w oku, niektórzy pacjenci z niskim ciśnieniem wewnątrzgałkowym mogą również doświadczać jaskry, co może być spowodowane innymi czynnikami. Większość przypadków jaskry nie daje żadnych objawów i można ją wykryć podczas rutynowego badania lub przypadkowo. Pacjenci, którzy są poddawani badaniu przesiewowemu, gdy już mają objawy, zwłaszcza utratę wzroku, zwykle mają jaskrę w zaawansowanym stadium”.


asystent. Prof. dr Vizani Tantisevi z Wydziału Okulistyki, College of Medicine, Chulalongkorn University

asystent. Prof. dr Vizzani mówił o grupie ryzyka zachorowania na jaskrę mówiąc: „Osoby zagrożone zachorowaniem na jaskrę to osoby powyżej 40 roku życia, z nienormalnie wysokim ciśnieniem w oku, w najbliższej rodzinie chore na jaskrę lub z poważną krótkowzrocznością lub krótkowzrocznością. Starczowzroczność, w tym osoby z podwyższonym ciśnieniem śródgałkowym. Po wypadkach ocznych oraz osoby, które nałogowo stosują sterydy, zwłaszcza krople do oczu. Osoby z tej grupy ryzyka, niezależnie od wieku, powinny natychmiast zgłosić się do okulisty na rutynowe badanie. w celu wczesnego wykrycia choroby lub jej wczesnego stadium.Im wcześniej wykryta jaskra, tym większe szanse na szybkie leczenie.Celem jest spowolnienie lub zatrzymanie postępu choroby i zapobieżenie osiągnięciu przez nią niebezpiecznego stadium, które może spowodować ślepotę ”.

READ  Poznaj sekrety rotacji, korzystając z technologii wysoce harmonicznych

„Istnieje wiele sposobów leczenia i kontrolowania jaskry, a mianowicie krople obniżające ciśnienie do oczu, terapia laserowa, chirurgia itp. Obecnie świat medyczny nadal nie akceptuje suplementów diety, ziół ani ostrych masaży oczu jako leczenia jaskry z powodu brak solidnych dowodów empirycznych potwierdza skuteczność tych metod leczenia. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność i ostrożność w pielęgnacji oczu. Jeśli podejrzewasz, że możesz być narażony na ryzyko rozwoju jaskry, skonsultowanie się z okulistą jest idealnym rozwiązaniem.

asystent. Prof. dr Vizzani dodał: „Przed COVID-19 Centrum DrDeramus, Wydział Okulistyki, College of Medicine, Chulalongkorn University i King Chulalongkorn Memorial Hospital oferowały bezpłatne usługi przesiewowe w kierunku jaskry społeczeństwu, zwłaszcza grupie wysokiego ryzyka, podnosząc świadomość zdrowia oczu i zwiększenie dostępu do badań przesiewowych oczu. ” Al Ain. Zainteresowane osoby mogą znaleźć wiadomości i informacje na stronie King Chulalongkorn Memorial Hospital i na Facebooku.”

Każdy, kto chce sprawdzić i leczyć jaskrę, może skontaktować się z najbliższym szpitalem lub przychodnią okulistyczną, King Chulalongkorn Memorial Hospital, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:00. Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer +66 2256-4000.