Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

OM Digital wprowadza na rynek główny aparat Olympus OM-1

Firma OM Digital Solutions, dawniej Olympus, ogłosiła wprowadzenie OM System OM-1, swojego najnowszego flagowego aparatu Mikro Cztery Trzecie.

Wewnątrz nowa konstrukcja czujnika 20 MP, która zapewnia do 8 stopni stabilizacji obrazu, jest połączona z nowym procesorem trzy razy szybszym niż ten, który zastępuje, aby zapewnić 120 klatek na sekundę, ulepszony autofokus i solidne możliwości wideo.

Zdjęcie: OM Digital

Począwszy od matrycy, OM-1 jest wyposażony w nową matrycę BSI Live MOS Four Thirds o rozdzielczości 20,4 miliona pikseli, która dzięki nowemu procesorowi obrazu TruePic X umożliwia fotografowanie z dużą szybkością do 50 kl./s w trybie C-AF z autofokusem/śledzeniem Automatyczna ekspozycja i do 120 kl./s w trybie S-AF.

OM-1 posiada mechaniczną migawkę z płaszczyzną ogniskowania, która może wyzwalać do 1/8000 sekundy oraz elektroniczną migawkę, która może wyzwalać błysk z szybkością 1/32 000 sekundy w trybie cichym. Oba tryby umożliwiają fotografowanie do 60 sekund na ekspozycję.

OM-1 jest wyposażony w czteropikselowy system autofokusa – pierwszy tego rodzaju w każdym aparacie – który zapewnia 1053 krzyżowych punktów ostrości z detekcją fazową.

Powinno to umożliwić aparatowi ustawienie ostrości prawie w dowolnym miejscu na czujniku, a OM Digital twierdzi, że system jest w stanie ustawić ostrość zarówno w kierunku pionowym, jak i poziomym w dowolnym miejscu kadru.

Zdjęcie: OM Digital
Zdjęcie: OM Digital

Nowy flagowiec jest również wyposażony w to, co firma nazywa AI Detection AF, który, jak twierdzi, został opracowany przy użyciu technologii głębokiego uczenia. Oprócz poprawy ogólnego wrażenia z autofokusa, OM-1 może również rozpoznawać samochody, motocykle, samoloty, helikoptery, pociągi i ptaki, a także psy i koty. Jak można się spodziewać, OM-1 obsługuje również tryby AF z priorytetem twarzy i priorytetem oka.

OM-1 nie jest zwiotczały w dziale wideo. Kamera jest w stanie przechwytywać wideo 4K z szybkością 60 klatek na sekundę, a także obsługuje H.264 (8-bitowy), H.265 (10-bitowy) i nagrywanie z wieloma klatkami. OM-1 może wyprowadzać do 12-bitowego nieprzetworzonego wideo 4:4:4 dla urządzeń zewnętrznych, a także Full HD przy 240fps dla wideo w zwolnionym tempie.

READ  Trzeba wierzyć w szaloną historię największych liczb Tetris na świecie
Zdjęcie: OM Digital
Zdjęcie: OM Digital

OM System OM-1 obsługuje również OM-Log dla większego zakresu dynamiki i większej gamy kolorów. Dostępny jest również nowy tryb HLG (Hybrid Log Gamma) dla HDR.

OM Digital twierdzi, że obrazowanie obliczeniowe wpłynęło również na rozwój OM-1 i chociaż nie jest tak wydajne, jak obecna generacja smartfonów, jest to krok w kierunku szerszego przyjęcia w branży aparatów fotograficznych.

Główną cechą, która to wykorzystuje, jest tryb 50MP HD, z którego można korzystać bez statywu. I chociaż widzieliśmy już coś podobnego w Olympusie EM1-X, funkcjonalność zapowiada się jeszcze szybciej dzięki ulepszonemu procesorowi. W rzeczywistości OM Digital powiedział, że 50-megapikselowy obraz można osadzić w aparacie w mniej niż pięć sekund, przy czym firma obiecuje dwa przystanki w celu poprawy wydajności szumów.

Zdjęcie: OM Digital
Zdjęcie: OM Digital

Ten tryb można aktywować szybciej niż wcześniej i można go uruchomić, naciskając przycisk nagrywania wideo, gdy aparat jest ustawiony na tryb zdjęć.

Jako lider w dziedzinie stabilizacji obrazu w ciele (IBIS), prawdopodobnie nie jest zaskoczeniem, że OM Digital wyposażył OM-1 w bardzo wydajny system IBIS. Obejmuje to wbudowany 5-osiowy system stabilizacji obrazu z przesunięciem czujnika, który umożliwia uzyskanie do 8 ekspozycji podczas używania OM-1 z obiektywami M.Zuiko ze zintegrowanym stabilizatorem obrazu.

Zdjęcie: OM Digital
Zdjęcie: OM Digital

Pomimo zmiany nazwy, OM-1 nadal nosi nazwę Olympus na przednim wizjerze elektronicznym i wydaje się mieć wiele wspólnego z poprzednim flagowcem Olympusa, OMD E-M1 Mark II, z wizualnej perspektywy.

Podobnie jak ten aparat, jest wykonany ze stopu magnezu odpornego na kurz i zachlapania wodą, uszczelniony w kluczowych miejscach w celu uzyskania stopnia ochrony IP53. Firma twierdzi, że OM-1 może strzelać w temperaturach tak niskich, jak -10 stopni Celsjusza.

OM-1 wykorzystuje nową baterię BLX-1, która zapewnia 25% więcej energii niż ta używana w E-M1 i jest przystosowana do 520 zdjęć według CIPA.

READ  72andSunny robi dobre rzeczy z 4 Pines Brewing Co

Na zewnątrz znajduje się również elektroniczny wizjer (EVF) o rozdzielczości 5,76 miliona punktów i częstotliwości odświeżania 120 kl./s, a zewnętrzne panele zakrywają podwójne gniazda kart SD.

Popularne tryby High Res Shot, Live ND, Live Composite, Focus Stacking i HDR Shot są również zawarte w OM-1.

A cena? OM System OM-1 będzie dostępny w sprzedaży detalicznej w cenie 3 299 AU$ i ma zostać wydany w marcu.

Wreszcie firma zapowiedziała również dwa nowe obiektywy, a mianowicie OM SYSTEMM.ZuikoDigital ED 40-150mm F4.0 PRO (1 499 AU$ i OM SYSTEMM.ZuikoDigital ED 12-40mm F2.8 PRO II (1599 dolarów australijskich).

Możesz dowiedzieć się więcej o wszystkich trzech produktach na Strona internetowa OM Systems.