Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Orange Polska poprawia łączność w pociągach międzymiastowych PKP

Orange Polska poprawia łączność w pociągach międzymiastowych PKP

Orange Polska (Polska) w ostatnim czasie zainstalował wzmacniacze (wzmacniacze) sygnału mobilnego w 300 wagonach narodowego przewoźnika PKB Intercity, we współpracy z Orange Polska i innymi operatorami sieci komórkowych: P4, działającymi pod marką Play; Polkomtel działający pod marką Plus; i T-Mobile Polska.

Przeczytaj także: Pierwszy na świecie Internet Starlink już dostępny w pociągach Brightline

Łączność w pociągach

Orange Polska stwierdził, że podróż pociągiem to idealny czas na obejrzenie filmu lub pracy, a także spędzenie kilku szczęśliwych i produktywnych godzin. Jest to oczywiście możliwe tylko wtedy, gdy użytkownicy znajdują się w strefie zasięgu sieci komórkowej. Dlatego też Orange podjął inicjatywę zainstalowania w autokarach wzmacniaczy poprawiających łączność w autokarach.

Wzmacniacze sygnału

Wzmacniacze sygnału sieci komórkowej, zwane wzmacniaczami, instaluje się, aby ułatwić transmisję sygnałów radiowych pomiędzy stacjami bazowymi a urządzeniami konsumenckimi korzystającymi z sieci komórkowej, powiedział Orange. Ten system i rozwiązanie służy do poprawy sygnału i poszerzenia zasięgu.

Przeczytaj także: ACES wyposaży korytarz kolei 3 metra w Bombaju w łączność 4G i 5G

Technologia stojąca za wzmacniaczami sygnału

W przypadku pociągów na dachach wagonów montowane są specjalne anteny-dawcy, które odbierają sygnały ze stacji bazowej. Sygnały te są następnie przesyłane kablem koncentrycznym do wzmacniacza, gdzie są wzmacniane, a następnie wzmocniony sygnał jest przesyłany przez wagony kablami koncentrycznymi o przedłużonym upływie, zapewniając pokrycie sygnałem radiowym na całej długości pociągu.

Przeczytaj także: Telefonica, Ericsson i partnerzy współpracują przy budowie infrastruktury 5G na niemieckich kolejach

W październiku BKP Intercity wprowadziło wzmacniacze w 300 autokarach, a do końca roku ma zostać zainstalowanych 254 – podaje Orange. Wzmacniacze te są wyposażone w odbiorniki GPS, które można zdalnie monitorować i konfigurować na podstawie ich lokalizacji. GPS ułatwia wgląd w dynamikę ruchu i użytkowników jadącego pociągu.

Przeczytaj także: Polska kończy aukcję pasma 3,5 GHz 5G i zbiera ponad 1,9 miliarda złotych

READ  Polska próba Ochmanna - Eurowizja 2022

Rozwój usług mobilnych

Orange Polska zauważył, że wprowadzenie wzmacniaczy w wagonach nastąpiło po zainstalowaniu routerów Wi-Fi i stanowiło kolejny krok w kierunku poprawy dostępności usług mobilnych w pociągach. Orange podkreślił także inne możliwości wykorzystania okresów wolnych od sygnału, takie jak wcześniejsze pobieranie multimediów do użytku offline lub przyklejanie się do książki – tradycyjny sposób spędzania czasu w pociągu.