Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Orbiter słoneczny sfotografował Merkurego przechodzącego przez tarczę Słońca i jest wspaniały: ScienceAlert

Statek kosmiczny badający dzikie ścieżki naszego wspaniałego Słońca uchwycił wydarzenie rzadko obserwowane z naszego punktu obserwacyjnego na Ziemi.

3 stycznia 2023 roku sonda Solar Orbiter kierowana przez Europejską Agencję Kosmiczną wykryła najbardziej wewnętrzną planetę Układu Słonecznego przesuwającą się po tarczy słonecznej. Mała czarna kropka na tle szalejącego płomienia.

Ten rodzaj zdarzenia jest znany jako tranzyt i występuje, gdy mniejszy obiekt, taki jak planeta lub księżyc, przecina gwiazdę, blokując niewielką ilość jej światła. Chociaż obiekt orbitalny jest często redukowany do zwykłego cienia, zdarzenia tranzytowe mogą nas nauczyć wielu interesujących rzeczy.

border frame=”0″allow=”akcelerometr; automatyczny start; Zapis do schowka. nośniki kodowane żyroskopowo; Obrazek w obrazku; udostępnianie w sieci „allowfullscreen>”.

Jeśli ostatnio słyszałeś ten termin, prawdopodobnie jest to niezbędne narzędzie w zestawie do znajdowania planet poza Układem Słonecznym lub egzoplanet.

Kosmiczne teleskopy, takie jak Kepler i TESS, wpatrują się w gwiazdy przez długi czas, szukając słabych, regularnych spadków jasności gwiazd, które są charakterystyczne dla przechodzącej egzoplanety.

To subtelne migotanie cienia nie tylko ujawnia obecność orbitującego ciała, ale może również dostarczyć wskazówek co do jego składu. Kiedy egzoplaneta – lub nawet bliższa planeta, taka jak Merkury lub księżyc, przechodzi przed swoją gwiazdą macierzystą, część światła gwiazdy będzie przepływać przez jakąkolwiek atmosferę, w której się znajduje. Analiza sposobów, w jakie światło różni się od światła nagiej gwiazdy, może pozwolić naukowcom określić skład gazu.

Naukowcy wykorzystali tę technikę do Badanie atmosfery Wenus Tutaj w domu, ale także rosnąca liczba atmosfer egzoplanet.

border frame=”0″allow=”akcelerometr; automatyczny start; Zapis do schowka. nośniki kodowane żyroskopowo; Obrazek w obrazku; udostępnianie w sieci „allowfullscreen>”.

jego rtęciowa atmosfera Został również zbadany przy użyciu danych tranzytowychale Solar Orbiter wykorzystał to rzadkie zdarzenie do zrobienia czegoś innego: skalibrowania swojego sprzętu.

READ  Laboratorium uniwersyteckie manipuluje ultrazimnymi atomami Rydberga, aby naśladować interakcje kwantowe Nowości

„To certyfikowany czarny obiekt, który porusza się w twoim polu widzenia” Wyjaśnić Daniel Müller, astronom Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Merkury, który jest zacieniony na tarczy Słońca, powinien być całkowicie ciemną plamą. Dlatego każde światło widziane na planecie przez teleskop prawdopodobnie jest przez niego wytwarzane. Efekt ten jest znany jako funkcja rozproszenia punktówZrozumienie, jak to się dzieje i jak jest silne, pomoże astronomom usunąć je z danych naukowych sondy Solar Orbiter.

To z kolei oznacza, że ​​przeprowadzona analiza będzie dokładniejsza.

Merkury, świat najbliższy Słońcu, jest jednym z układów słonecznych Najmniej zbadane planetyale to Nie bez swoich tajemnic. Nie wiemy, jak i gdzie się uformował, dlaczego jego jądro wydaje się być tak masywne, czy wykazuje wewnętrzną aktywność geologiczną ani dlaczego ma globalne pole magnetyczne, podczas gdy Wenus i Mars nie.

Dane dotyczące tranzytu nie dadzą nam odpowiedzi na te pytania – obecnie jest aktywna oddzielna misja sondy kosmicznej, która właśnie to robi – ale pięknie przypominają nam, że nawet najmniejsze planety mogą dostarczyć ważnych odpowiedzi.