Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Osoby, którym podano szczepionkę AstraZeneca są ostrzegane, aby nie pomijały dawki przypominającej

Dr Charlotte Hesby, przewodnicząca Królewskiego Australijskiego Kolegium Lekarzy w NSW, powiedziała, że ​​„zadziwiające”, że tak wiele osób poszło za radą, ustanawiając wysoki poziom szczepień, co prowadzi do mniejszej liczby hospitalizacji, ale ta grupa powinna upewnić się, że otrzyma trzecią strzał. Po zakwalifikowaniu się do lepszej długoterminowej ochrony przed wirusem.

„Jeśli masz AstraZeneca w czasie krótszym niż 12 tygodni, spróbuj upewnić się, że Twój booster jest za sześć miesięcy, a nie opóźniaj go nawet o 10 miesięcy; nie czekaj na swój booster” – powiedziała.

Badanie zostało opublikowane w skalpel W lutym stwierdzono, że pozostawienie czterech do sześciu tygodni między dawkami AstraZeneca skutkowało 55,1 procentową ochroną przed objawami COVID-19.

Odstęp od sześciu do ośmiu tygodni skutkował skutecznością 59,9 procent, ale przerwa 12 tygodni lub więcej była optymalna, zwiększając skuteczność do 81,3 procent.

Jednak badanie zostało przeprowadzone przed obrotem zmienną delta. Dwie dawki szczepionki w odstępie od 4 do 12 tygodni zapewniły odpowiednią ochronę przed hospitalizacją z powodu COVID-19 i śmiercią.

Profesor nadzwyczajny Paul Griffin, lekarz chorób zakaźnych i badacz szczepionek z University of Queensland, powiedział, że to, jak te odkrycia pojawiły się w prawdziwym życiu, jest „trochę zmienne w zależności od źródeł”.

pobieranie

„Myślę jednak, że zgodzilibyśmy się, że cztery tygodnie – chociaż w tamtym czasie była to słuszna decyzja, aby wzmocnić tę ochronę dla Delty – oznacza to, że ci ludzie będą, względnie mówiąc, mniej chronieni niż ludzie, którzy mają to dłużej” – powiedział. .

Dr Griffin powiedział, że grupa prawdopodobnie nie będzie potrzebowała dawki przypominającej przed upływem sześciu miesięcy, zauważając, że osoby z obniżoną odpornością były już celem programu trzeciej dawki.

W klinikach szczepień w Fairfield i Campbelltown lekarz pierwszego kontaktu, dr Dong Hwa, podawał AstraZeneca przez okres czterech tygodni, a liczba zachorowań wzrosła w lipcu i sierpniu.

READ  Co może się stać z KRI Nanggala w jego ostatnich chwilach?

„Oczywiście dwie dawki są lepsze niż jedna, jeśli zachorujesz na COVID”, powiedział, zauważając, że jego kliniki czasami rozdzielają dawki do sześciu tygodni ze względu na zapotrzebowanie.

Otrzymywał już zapytania od niektórych pracowników służby zdrowia, którzy otrzymali szczepionki firmy Pfizer na początku wprowadzania na rynek dopalaczy, po tym jak badania wykazały, że ich skuteczność nieco osłabła po sześciu miesiącach.

„Niektórzy ludzie otrzymali szczepionkę ze względu na wymagania pracy lub swobody, więc mogą być mniej skłonni do zastrzyku przypominającego, ale oczywiście zachęcamy ich do tego” – powiedział.

Rzecznik federalnego ministerstwa zdrowia powiedział, że spodziewa się otrzymać porady od Therapeutic Goods Administration i ATAGI na temat dawek przypominających dla ogólnej populacji „w nadchodzących tygodniach”.

„ATAGI ściśle monitoruje krajowe i międzynarodowe dane dotyczące częstotliwości i nasilenia zakażenia COVID-19 u w pełni zaszczepionych osób, aby informować o przyszłych strategiach poprawy” – powiedzieli.

Nowa Południowa Walia odnotowała w piątek 345 nowych lokalnych przypadków, z czego jedna trzecia poza Greater Sydney. Wśród 16-letniej populacji stanu, 92,8% osób otrzymało pierwszą dawkę, a 83,7% było w pełni zaszczepionych.

Bądź na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z pandemią dzięki aktualizacji Corona Virus. Zarejestruj się, aby otrzymywać cotygodniowy biuletyn.