Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ostra wymiana zdań między Barrem w sprawie ataku Hamasu

Ostra wymiana zdań między Barrem w sprawie ataku Hamasu

Gospodarz „Wschodu słońca” płonie po tym, jak w tym tygodniu rząd zadeklarował przekazanie dodatkowej pomocy humanitarnej dla Gazy w wysokości 21,5 miliona dolarów.

Penny Wong potwierdziła stanowisko Australii wzywające do dwupaństwowego rozwiązania konfliktu na Bliskim Wschodzie. Kontynuując swoją podróż po regionie, minister spraw zagranicznych rozmawiała w nocy z urzędnikami. Pani Wong ponowiła swoje wezwania do zawieszenia broni między Hamasem a Izraelem, podczas gdy Gaza w dalszym ciągu cierpi z powodu bombardowań armii izraelskiej. Dodała, że ​​pokój i bezpieczeństwo mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że ​​osiedla dla wysiedleńców w Gazie będą w dalszym ciągu zgodne z prawem międzynarodowym. Minister spraw zagranicznych zapowiedział także udzielenie Gazie dodatkowej pomocy o wartości 21 mln dolarów.

Pani Barr spotkała się z Sekretarzem Edukacji Jasonem Clare po ujawnieniu, że w grudniu opozycja napisała do premiera, wzywając rząd do oficjalnego uznania tego wydarzenia za incydent terrorystyczny.

„Nie możemy tego bagatelizować, ale jest to jeden z najgorszych ataków terrorystycznych, jakie świat kiedykolwiek widział. Przyszli, zgwałcili i zabili. Czy to przeoczenie waszego rządu?” Barr zastanawiał się.

W odpowiedzi Clare oświadczyła, że ​​Partia Pracy wielokrotnie potępiała masakrę z 7 października i wskazała, że ​​minister spraw wewnętrznych Clare O'Neill rozważa oficjalną nominację.

Premier określił to jako wydarzenie o charakterze terrorystycznym i potępił je. „Kilka razy słyszeliście, jak to mówiłem w tym programie” – powiedział minister.

Prezenterka Sunrise TV Natalie Barr wdała się w ostrą wymianę zdań w związku z atakiem Hamasu z 7 października. Zdjęcie: Twitter

Zwolennicy proizraelscy okazują solidarność ofiarom i zakładnikom. Zdjęcie: Henry Nicholls/AFP.

„W tej chwili Minister Spraw Wewnętrznych przygląda się tej sprawie. Po prostu nie chcę, żebyśmy mylili to z jakimkolwiek argumentem, że nie zapewniamy wsparcia finansowego Australijczykom pochodzenia żydowskiego… i Australijczykom muzułmańskim, których to dotyka, ponieważ to z pewnością nie jest prawdą.”

READ  Andrew „Freddie” Flintoff, były kapitan krykieta Anglii, zgodził się zapłacić BBC ogromną sumę za awarię Top Gear.

Minęły ponad trzy miesiące, odkąd Hamas przypuścił niespodziewany atak na południowy Izrael, zabijając około 1200 osób i biorąc 240 zakładników. Według palestyńskich urzędników ds. zdrowia od czasu wypowiedzenia wojny tej grupie bojowników siły izraelskie zbombardowały Strefę Gazy, zabijając co najmniej 24 600 osób i raniąc ponad 60 000.

Koalicja nasiliła presję na rząd Albanii, aby umieścił początkowe ataki Hamasu na liście zagranicznych wydarzeń terrorystycznych, aby umożliwić Australijczykom dotkniętym tym wydarzeniem dostęp do pomocy finansowej.

Zastępca przywódcy liberałów Sussan Ley powiedziała, że ​​premier musi „natychmiast” zatwierdzić formalną nominację w celu pomocy ofiarom.

„Nie mogę zrozumieć, dlaczego nie został zidentyfikowany, i nie sądzę, że Jason też to rozumie. Nie sądzę, że może usprawiedliwiać Ministra Spraw Wewnętrznych. Ale jego premier Anthony Albanese musi to dzisiaj naprawić, ” ona dodała.

Albanese wyraził swoje poparcie dla „trwałego zawieszenia broni” w Gazie. Zdjęcie: NCA NewsWire/Martin Ullmann

Występując w radiu ABC w Sydney, Anthony Albanese oświadczył, że poparcie Australii dla istnienia państwa Izrael jest „całkowicie bezwarunkowe”.

„Nasze stanowisko jest bardzo jasne. Chcemy tutaj długoterminowego rozwiązania politycznego, w którym Izraelczycy i Palestyńczycy będą mogli żyć obok siebie w pokoju i bezpieczeństwie.”

„Jedną z rzeczy, które mnie niepokoją, jest zakłócanie naszej harmonijnej społeczności i nie chcę, aby ludzie przenieśli tutaj część tego konfliktu”.

Komentarze Albanese pojawiły się po tym, jak minister spraw zagranicznych Penny Wong zakończyła trzydniową podróż dyplomatyczną na Bliski Wschód, podczas której przeprowadziła rozmowy z urzędnikami izraelskimi i palestyńskimi.