Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oto, kiedy złapać ostatni superksiężyc w 2023 roku

Oto, kiedy złapać ostatni superksiężyc w 2023 roku

Marcos del Mazo/LightRocket/Getty Images

Marcos del Mazo/LightRocket/Getty Images

Lepiej nie przegapić tego niesamowitego niebiańskiego wydarzenia, bo jeśli to zrobisz, będziesz musiał poczekać cały rok, aż będziesz mógł je ponownie zobaczyć.

Czwarty i ostatni superksiężyc w roku, zwany także Księżycem Żniw, pobłogosławi niebo i sprawi, że w nocy z 28 na 29 września wszyscy będą z nosem skierowanym w górę. stronie internetowej Space.com Zgodnie z planem, Harvest Moon osiągnie pełnię blasku (lub szczyt) 29 września o godzinie 5:57 czasu wschodniego – ale nie martw się, to nie znaczy, że będziesz musiał wyruszyć bardzo wcześnie rano, aby zobaczyć bo to będzie ładny widok, także z poprzedniej nocy. Superksiężyc w tym miesiącu jest również wyjątkowy, ponieważ jest to ostatni superksiężyc, jaki można zobaczyć do 18 września 2024 r.

Jeśli nie wiesz, czym jest superksiężyc lub jeśli chcesz trochę odświeżyć swoją pamięć, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Superksiężyc to po prostu księżyc w pełni, który wydaje się jaśniejszy i większy niż inne. Dzieje się tak dlatego, że w tych okresach Księżyc znajduje się bliżej Ziemi na swojej orbicie. Chociaż różnica w wielkości nie jest naprawdę zauważalna, superksiężyc wydaje się jaśniejszy (wzrost o 16%) niż średni rozmiar księżyca w pełni – wynika z badań Ziemia Niebo.

Dzięki swojej dużej i jasnej naturze bardzo łatwo będzie złapać kolejny superksiężyc i nie będziesz musiał martwić się o żaden specjalny sprzęt. Ponieważ jednak zdarzenia na niebie są częste (jeśli nie zawsze!), w celu uzyskania najlepszych rezultatów warto poszukać obszaru o niskim zanieczyszczeniu lub najbliższego ciemnego miejsca. Aha, a jeśli masz teleskop lub lornetkę, nie wahaj się ich użyć, Księżyc będzie wyglądał jeszcze fajniej. Miłego oglądania księżyca!

Gotowy do oglądania gwiazd?

Oto najlepsze wydarzenia związane z obserwacją gwiazd, na które możesz się wybrać w tym miesiącu lub możesz zostać i oglądać zorzę polarną z domu. Jeśli dopiero zaczynasz, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po astronomii dla początkujących lub łatwymi wycieczkami samochodowymi po obserwacjach gwiazd z głównych miast USA.Chcesz więcej emocji? Podążaj za nami Instagrama, TIK Tok, Świergot, Facebook, PinterestaI youtube.

Serena Tara jest pisarką w Thrillist. Śledź ją Świergot I Instagrama.