Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Papież prosi o „pokojową pielgrzymkę” do Kazachstanu

Papież prosi o „pokojową pielgrzymkę” do Kazachstanu

Papież Franciszek prosi o modlitwę za swoją podróż apostolską do Kazachstanu, która rozpoczyna się we wtorek, i dziękuje wszystkim, którzy pomogli przygotować się do „Pielgrzymki Pokoju”.

autorstwa Devina Watkinsa

Przygotowując się do wyjazdu do Kazachstanu w dniach 13-15 września, papież wezwał wiernych do modlitwy o jego podróż, przemawiając do tłumów na Placu św. Piotra w niedzielę Anioł Pański.

Papież Franciszek podróżuje przede wszystkim do kraju Azji Środkowej, aby wziąć udział w siódmej sesjiDziesiąty Konferencja Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych, która odbędzie się w Nur-Sultan w dniach 14-15 września.

„Będzie to okazja do spotkania wielu przedstawicieli zakonów i zaangażowania się jako bracia i siostry, motywowani naszym wspólnym pragnieniem pokoju, którego pragnie nasz świat”.

Pielgrzymka pokojowa

Papież skierował swoje „serdeczne pozdrowienia” do wszystkich, którzy wezmą udział w konferencji, a także do lokalnych wspólnot chrześcijańskich i wszystkich Kazachów.

Podczas swojej wizyty spędzi także czas z niewielką katolicką społecznością Kazachstanu, która stanowi mniej niż 1 procent 19-milionowej populacji kraju.

„Dziękuję za przygotowania i pracę wykonaną w ramach przygotowań do mojej wizyty. Proszę wszystkich, aby towarzyszyli modlitwie tej pielgrzymce pokoju”.

Śladami Jana Pawła II

Wizyta papieża Franciszka w Kazachstanie to 38Dziesiąty Podróż apostolska za granicę.

Podąża śladami św. Jana Pawła II, który w 2001 r. złożył pierwszą wizytę papieską w Narodzie.

Podczas swojej wizyty ponad 20 lat temu polski papież chwalił współistnienie religii i narodowości w Kazachstanie. Populacja muzułmańska tego kraju wynosi około 70 procent, a 26 procent to chrześcijanie, z których większość to prawosławni.

Papież Franciszek uchwyci to przesłanie pokoju, jednocześnie potwierdzając katolików w ich wierze, w ciągu 30 lat od uzyskania niepodległości od Związku Radzieckiego.

Kościół w Kazachstanie przez wiele dziesięcioleci był prześladowany pod rządami sowieckiego reżimu komunistycznego.

Kazachstan leży na południe od Rosji i graniczy z innymi byłymi republikami radzieckimi, a także z Chinami i Morzem Kaspijskim. Posiada również największą gospodarkę w Azji Środkowej i jest siedzibą jedynej katolickiej szkoły teologicznej w Karagandzie.

READ  Oficjalna zmiana stóp procentowych Banku Rezerw Australii spowalnia wzrost cen domów