Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Parallels 17 obiecuje lepszą wydajność M1 Mac i obsługę Windows 11

Parallels, znany ze swojego oprogramowania do wirtualizacji, które pozwala uruchamiać systemy Windows i Linux bezpośrednio na komputerze Mac, miał pełen wrażeń rok. Oprócz budowania wersji Parallels, która może: Działa w systemie operacyjnym Chrome Po raz pierwszy firma musiała też szybko wymyślić, jak to zrobić Spraw, aby jego oprogramowanie działało z nowymi komputerami Mac M1 z procesorami ARM który przybył zeszłej jesieni. Teraz Parallels Desktop 17 został wydany z poprawioną wydajnością na komputerach Mac M1 oraz pełną obsługą nadchodzących systemów operacyjnych macOS Monterey i Windows 11.

Zanim przejdziemy do tych ulepszeń, warto poświęcić trochę czasu na omówienie kompatybilności. Przeniesienie Apple Mac na architekturę ARM oznacza, że ​​obecnie istnieją dwie klasy komputerów Mac obsługujące Parallels. Na dzień dzisiejszy jedynymi wersjami systemu Windows, które mogą uruchamiać program Parallels na komputerze Mac M1 są wersje zapoznawcze Insider systemu Windows 10 i Windows 11 — ponieważ te wersje systemu operacyjnego mogą działać na urządzeniach opartych na architekturze ARM. Ale Parallels jednoznacznie mówi, że kiedy pełna wersja systemu Windows 11 zostanie udostępniona publicznie, będzie działać na Parallels 17.

Jednak na komputerach Mac z procesorami Intel użytkownicy mogą nadal uruchamiać szeroką gamę maszyn wirtualnych, w tym obsługę systemu Windows aż do XP i Windows 2000 oraz macOS do 2011 OS X Lion. Może również obsługiwać osiem różnych dystrybucji Linuksa; M1 Mac może obecnie tworzyć tylko cztery maszyny wirtualne, w tym Ubuntu i Fedorę.

Tak więc, podczas gdy komputery Intel Mac nadal oferują najszerszą kompatybilność, Parallels odkrył, że początkowa siła układu M1 oznacza, że ​​użytkownicy prawdopodobnie nie będą mieli z czego zrezygnować w uruchamianiu Windows 10 lub 11 Insider Previews. Wbudowana emulacja Microsoft dla systemu Windows oznacza, że ​​Windows 10 Insider Preview może uruchomić prawie każdą 32-bitową aplikację x86, a także „wiele” 64-bitowych aplikacji x86, a moc M1 pomaga zrekompensować utratę prędkości z powodu emulacji.

READ  Freewrite cyfrowa maszyna do pisania 350 USD (486 USD) porzuca e-papier na mały ekran LCD

Jeśli chodzi o nowości, Parallels ma ulepszenia prędkości na całej płycie, niezależnie od tego, czy używasz Intela, czy M1. Bez względu na to, jakiego systemu używasz, Parallels 17 wznawia działanie systemów Windows i Linux nawet o 38 procent szybciej, podczas gdy grafika OpenGL działa sześć razy szybciej niż poprzednia wersja. Ulepszenia szybkości dla M1 obejmują o 20 procent wyższą wydajność dysku podczas korzystania z Windows 10 Insider Preview, podczas gdy grafika DirectX powinna działać nawet o 28 procent lepiej. Wszystkie te testy są prowadzone przez Parallels i nie możemy ich jeszcze zweryfikować, ale poprawa wydajności od dawna jest celem firmy.

Na pokładzie jest też kilka nowych funkcji. Parallels poprawił tryb „spójności”, w którym można uruchomić aplikację Windows bez uruchamiania pełnego interfejsu użytkownika systemu Windows. Teraz umieszczane są również okna, takie jak zamknięcia, aktualizacje i ekrany logowania, co ułatwia ich wyświetlanie w tle. Udoskonalono również możliwość przeciągania i upuszczania między aplikacjami Windows i Mac — na przykład możesz teraz podświetlać i upuszczać tekst i obrazy między aplikacjami Mac i Windows, a będzie to działać z nową funkcją Quick Note, która pojawi się w macOS Monterey.

Parallels 17 ma również domyślny układ TPM (Trusted Platform Module), który umożliwia systemowi korzystanie z funkcji BitLocker i bezpiecznego rozruchu w systemie Windows 10 i Windows 11. Ta funkcja ma dodatkową warstwę intrygi: Microsoft pierwotnie powiedział, że komputer z TPM był Slide jest wymagany w systemie Windows 11 przed cofaniem (przynajmniej na okres próbny). Nie jest jeszcze jasne, czy najnowsza wersja systemu Windows 11 będzie wymagała układu TPM, ale ta wirtualizacja powinna umożliwić użytkownikom Parallels obejście tego wymogu.

Podobnie jak większość oprogramowania w dzisiejszych czasach, Parallels Desktop 17 jest sprzedawany jako subskrypcja. Wersja standardowa kosztuje 79,99 USD rocznie, a wersja profesjonalna kosztuje 99,99 USD rocznie. Jeśli subskrybujesz subskrypcję, będziesz otrzymywać aktualizacje Parallels tak długo, jak długo subskrypcja jest aktywna. Jeśli wolisz, możesz uzyskać wieczystą licencję na Parallels 17 Standard Edition za 99,99 USD; Osoby, które wcześniej kupiły licencję wieczystą, mogą dokonać aktualizacji za 49,99 USD.

READ  Słaba jakość kamery internetowej w Studio Display nie jest błędem