Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierwsza australijska restauracja generowana przez sztuczną inteligencję pojawia się w restauracji Ravi w North Sydney

Pierwsza australijska restauracja generowana przez sztuczną inteligencję pojawia się w restauracji Ravi w North Sydney

Czy ludzie nadal muszą rozwijać restauracje? Grupa hotelarska z Sydney, Applejack, dowiedziała się o tym dzięki ogólnokrajowemu konkursowi.

Pierwsza w Australii pop-upowa restauracja generowana przez sztuczną inteligencję, Luminary, zostanie otwarta w północnym Sydney Raviego Przez tydzień od 29 lipca.

Stephanie Wei, kobieta z Perth, wykorzystała oprogramowanie AI ChatGPT i Canva AI Image Generator do opracowania koncepcji w ramach ogólnokrajowego konkursu organizowanego przez grupę hotelarską Applejack z Sydney, do której należy Rafi.

Jeden z obrazów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję, który pomógł w opracowaniu koncepcji Luminary.
Jeden z obrazów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję, który pomógł w opracowaniu koncepcji Luminary.dostarczone

Menu, oświetlenie i wystrój wnętrz stworzone w Wee zostaną dostosowane do restauracji o tematyce Art of Light, ze zrównoważonymi napojami i daniami inspirowanymi żywiołami wody, ziemi, ognia i powietrza.

Wee wprowadził stwierdzenia takie jak „nowoczesny, eksperymentalny, wyjątkowy” w ChatGPT, zanim wykorzystał swoją odpowiedź do wyświetlania obrazów w serwisie Canva.

„Sztuczna inteligencja to narzędzie, którego możesz użyć, aby pomóc ci myśleć i tworzyć, ale nie sądzę, aby kiedykolwiek przewyższyło szefów kuchni”.

Joanna Stewart, Dyrektor ds. Marketingu i Współpracy Applejack

„Chcieliśmy, aby kandydaci poeksperymentowali ze sztuczną inteligencją, aby sprawdzić, czy uda im się stworzyć koncepcję restauracji tak dobrą, że mogłaby stać samodzielnie, lub czy wymaga ona ludzkiego dotyku” — wyjaśnia Joanna Stewart, dyrektor ds. marketingu i partnerstwa Applejack.

„[Wee’s] Prezentacja zawierała wiele szczegółów, począwszy od nazwy restauracji i historii marki, przez popularne rodzaje oświetlenia do zainstalowania i miejsca, po różne opcje menu, które wzbogacą temat oświetlenia”.

Stewart mówi, że zespół zdecydował się zaprojektować Wee po tym, jak był świadkiem sukcesu Vivid Sydney, festiwalu światła i muzyki, który w tym roku przyciągnął do miasta 3,28 miliona gości.

READ  Jak oglądać QuakeCon 2021 w Australii?
Obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję, który zainspirował koncepcję Luminary.
Obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję, który zainspirował koncepcję Luminary.dostarczone

„Myśleliśmy, że koncepcja jest fajna” – mówi.

„Nastąpił ogromny wzrost wciągających doznań kulinarnych z wykorzystaniem światła i technologii i uznaliśmy za trudne wymyślenie, jak zmienić dania Ravi, aby dodać aspekt świetlistości.

„Sztuczna inteligencja to narzędzie, którego możesz użyć, aby pomóc w myśleniu i kreatywności, ale nie sądzę, aby kiedykolwiek przewyższyło szefów kuchni, którzy są bardzo utalentowani, jeśli chodzi o wiedzę, jakie smaki ze sobą łączyć”.

Menu było ostatecznie efektem współpracy pomysłów Wee wygenerowanych przez sztuczną inteligencję, dyrektora zespołu ds. Napojów Joe Worthingtona i szefa kuchni Patricka Friesena. Oszałamiające wizualnie naczynia zawierają techniki molekularne, suchy lód i opalizujące oleje, aby trafić w każdy element paszy AI.

Jedno z dań inspirowanych sztuczną inteligencją w restauracji Ravi.
Jedno z dań inspirowanych sztuczną inteligencją w restauracji Ravi.dostarczone

Diners mogą spodziewać się lokalnych dań z owoców morza, takich jak przegrzebki z ponzu, winogronami morskimi i liśćmi kaparów oraz tuńczyk z pomidorami, tahini i olejem chili. potrawy gotowane na węglu drzewnym, takie jak bioszkodliwe kalmary i kaszanka; Z grillowaną jagnięciną z zielonym sosem, mostardą miętową i pigwową.

Chociaż Luminary może być pierwszą restauracją generowaną przez sztuczną inteligencję w Australii, nie jest pierwszą, która wykorzystuje tę technologię.

Oprogramowanie AI jest używane w robotach usługowych, takich jak Dinerbot firmy Keenon Robotics (widoczne w Sheraton Grand Sydney Hyde Park) i BellaBot firmy Pudu Robotics (widoczne w Casa Ristorante Italiano w CBD w Sydney).

Wygenerowany przez sztuczną inteligencję obraz koncepcyjnego koktajlu dla Luminary.
Wygenerowany przez sztuczną inteligencję obraz koncepcyjnego koktajlu dla Luminary.dostarczone

Tymczasem międzynarodowe sieci fast foodów, takie jak McDonald’s, zainwestowały w technologię sztucznej inteligencji, aby strategicznie sprzedawać artykuły spożywcze w zależności od pory dnia, pogody i popularności.

A jeśli chodzi o rezerwacje w restauracjach, OpenTable w USA niedawno nawiązał współpracę z ChatGPT, aby dostarczać spersonalizowane rekomendacje restauracji.

„Zaczynamy używać sztucznej inteligencji w biurze, aby eksperymentować z tym, jak może ona usprawnić nasz przepływ pracy i zwiększyć naszą wydajność” — mówi Stewart.

READ  Jak uzyskać aktualizację systemu Windows 10 z maja 2021 r. (21. poł.)

„Byliśmy zdumieni tym, do czego jest zdolna.

„Ale ostatecznie, tworząc to wyskakujące okienko, naprawdę potrzebowaliśmy ludzi do wypróbowania przepisów, przyjrzenia się różnym opcjom i wprowadzenia koncepcji w życie. Sztuczna inteligencja ewoluuje w szybkim tempie, ale wciąż musi być powiązany z ludzkim doświadczeniem”.

rafisydney.com.au/luminary

Najgorętsze recenzje restauracji, aktualności i oferty pracy dostarczane do Twojej skrzynki odbiorczej.

Subskrypcja

od naszych partnerów