Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierwsza dostawa szczepionki COVID-19 Pfizer zabezpieczona w ramach umowy z Wielką Brytanią w Australii

Australia otrzymała pierwszą dostawę szczepionek Pfizer COVID-19 z dużej umowy wymiany z Wielką Brytanią, ponieważ samolot z ponad 150 000 dawek przybył do Sydney.

Premier Scott Morrison ogłosił w zeszłym tygodniu, że umowa doda 4 miliony dawek Pfizera do australijskich dostaw, podwajając w tym miesiącu dostawy Pfizera w tym kraju.

Pierwszy lot z Londynu przewiózł 160 970 dawek, podczas gdy drugi z 295 500 dawek miał przylecieć późnym wieczorem.

Nastąpiło to, gdy krajowy organ nadzoru medycznego, Therapeutic Goods Administration (TGA), zatwierdził dodatkowe pół miliona dawek szczepionki Pfizer z Singapuru, po tym, jak przybyła ona w zeszłym tygodniu w ramach oddzielnej umowy o wymianie szczepionek.

Rząd zgodził się na przywrócenie tej samej liczby dawek w późniejszym terminie.

Wraz z rozwojem oferty pojawiają się szczepionki

Dodatkowe zapasy nadeszły, gdy Australia przenosi się, aby rozszerzyć dystrybucję szczepionek, a dzieci w wieku od 12 do 15 lat będą mogły otrzymać dawkę Pfizera od przyszłego tygodnia.

Zastępca dyrektora medycznego Sonia Bennett powiedziała, że ​​dodatkowe szczepionki przyspieszyły jego rozpowszechnianie.

Samolot Qantas załadowany dostawą szczepionki firmy Pfizer z Wielkiej Brytanii do Australii.
Pierwszy samolot, który wylądował, przewiózł prawie 300 000 dawek Pfizera w ramach wymiany szczepionek.(

ABC: w zestawie

)

„Dodatkowa oferta jest naprawdę uspokajająca” – powiedziała.

Rząd był wielokrotnie krytykowany za to, że wcześniej nie zapewnił większej liczby szczepionek, ponieważ problemy z dostawami i zmieniające się porady utrudniały jego wstępne wdrożenie.

Ale przemawiając w Sydney, premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​dawki z Wielkiej Brytanii zamkną w tym miesiącu lukę w podaży i pomogą stanom zwiększyć wskaźniki szczepień.

„Bardzo się ucieszyłem, gdy premier ogłosił dodatkowe dawki, NSW dostanie swój udział, bo we wrześniu była luka podażowa, a teraz w pewnym stopniu ta została zamknięta, co jest pozytywne, więc teraz patrzymy na ludzi zgłaszanie się i przyjmowanie szczepień”.

Dawki z Wielkiej Brytanii będą teraz testowane partiami przez TGA przed ich wydaniem.

READ  Wielka Brytania monitoruje nowy wariant Delta AY.4.2, znany również jako „Delta Plus”, wraz ze wzrostem liczby przypadków COVID-19