Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierwsza w Polsce fabryka smallchat zbudowana przez SatRev na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Technica – SatNews

Pierwsza w Polsce fabryka smallchat zbudowana przez SatRev na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Technica – SatNews

SatRev Nowa fabryka będzie produkować dużą liczbę nanosatelitów TechnikaPolska jest blisko siedziby firmy – efekt podpisanej z nią umowy Lechnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE). Elektrownia będzie najważniejsza w swoim rodzaju i zwiększy możliwości europejskiego rynku satelitarnego.

Do końca 2025 r. SatRev spodziewa się produkować setki mniejszych ujęć każdego roku.

SatRev to pierwszy na świecie producent satelitów, który w 100% zużywa energię potrzebną do ich produkcji ze źródeł odnawialnych. Po spełnieniu wymagań SatRev otrzyma pomoc publiczną, której się podejmuje. Specjalna Strefa Ekonomiczna Technica jest przeznaczona nie tylko dla dużych, międzynarodowych spraw, ale także dla krajowych firm realizujących projekty deweloperskie.

Od samego początku LSSE może oferować ulgi podatkowe do 45% kosztów inwestycji, w zależności od przypadku. Dzięki 95% redukcji wymaganych kosztów osobom, które inwestują w zaawansowane technologie, łatwiej jest znaleźć ulgę. To 20 razy mniej niż zapotrzebowanie dużych inwestorów.

Obecnie dobiega końca przygotowanie planu eksploatacyjno-użytkowego dla projektu fabryki. Kolejnym krokiem jest pozyskanie gruntu, finansowanie i wybór wykonawcy. Szczegóły poda wkrótce Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Fabryka ma powierzchnię ponad 1100 m2, z pomieszczeniami czystymi o powierzchni 280 m2 i czystymi szafami zgodnymi z normami ISO7 i ISO5 i ma zostać oddana do użytku w 2023 roku.

Do 2026 roku planujemy zbudować zestaw 1000 satelitów EO. Aby osiągnąć ten cel potrzebowaliśmy miejsca na zwiększenie produkcji, a niezbędne wsparcie znaleźliśmy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Technica. Umowa o współpracy to kolejny krok w rozwoju firmy i polskiego przemysłu lotniczego„Powiedział Grzegorza ZwolińskiegoCEO i współzałożyciel SatRev.

„WJesteśmy teraz otwarci na nowe technologie i kosmiczne przedsięwzięcie. Wspieramy polskich liderów innowacyjnego myślenia technologicznego. Priorytetowe płatności podatkowe, które dokonujemy, są „szyte na miarę” i przyciągają firmy – w tym start-upy„” Powiedział Przemysław BożekPrezes Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Technica.

READ  Izrael i Polska kłócą się dyplomatycznie o ustawę o własności Holokaustu | Izrael Wiadomości

Najczęstszą przeszkodą w rozwoju firm nowych technologii jest brak przestrzeni do rozwoju. Kolejną przeszkodą jest brak środków na budowę własnej hali produkcyjnej, a nawet przed zakupem drogiej działki. Dlatego przygotowujemy specjalny plan dla obszaru produkcji, magazynowania i logistyki i chcielibyśmy udostępnić usługę Spotify również w modelu subskrypcyjnym. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze kina będą dostępne w 2023 roku. Chcemy, aby SatRev był pierwszym najemcą,Ryszard WawryniewiczWiceprezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Technica.

Firma SatRev została założona w 2016 roku w Polsce, aby skoncentrować się na rozwijającym się rynku kosmicznym. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i eksploatacji projektów kosmicznych dla satelitów optycznych i obserwacji Ziemi z pionowo zintegrowanymi funkcjami. Buduje zestaw satelitów, które mają osiągnąć 1000 satelitów do 2026 roku. Ponadto w październiku 2019 roku firma utworzyła konsorcjum z Virgin Orbit i kilkunastoma polskimi uczelniami, aby zaprojektować i przeprowadzić pierwszą na świecie dedykowaną komercyjną misję satelitarną na Marsa. . Obecni inwestorzy to polskie fundusze VC, takie jak JR HOLDING, Infini, Newberg, Tech Invest Group i Varko (część programu NCBiR Scientific Startup Fund).

Specjalna Strefa Ekonomiczna Technica znajduje się w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najprężniej rozwijających się regionów Polski. W 2022 r. obchodzimy 25. rocznicę powstania. Do tej pory LSSE posiada 77 inwestorów z całego świata i posiada blisko 1,4 tys. ha gruntów inwestycyjnych. Co więcej, LSSE ma 11 miliardów złotych inwestycji – a przede wszystkim prawie 17 tysięcy miejsc pracy – ponad dwukrotnie więcej niż planowali inwestorzy. W ciągu ćwierćwiecza powierzchnia Specjalnej Strefy Ekonomicznej Technica zwiększyła się prawie czterokrotnie. Inwestują tu firmy z wielu branż, m.in. Branża motoryzacyjna, spożywcza, chemiczna i grzewcza to tak znane firmy jak Volkswagen Motor Polska, Pros Sytech, Winkelman czy PASF. Obecnie trwają prace budowlane w zakładzie światowego koncernu PepsiCo w Środzie Śląskiej z miliardową inwestycją.