Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierwsze spojrzenie: nowy aparat Fujifilm X-H2 o wysokiej rozdzielczości

Podróżni od dawna podziwiają Fujifilm, z jego gamą lekkich, mocnych, łatwych w obsłudze i niezrównanych cyfrowych aparatów fotograficznych, które przemawiają zarówno do początkujących, jak i profesjonalnych fotografów.

Ten trend jest kontynuowany w najnowszym wydaniu: Fujifilm X-H2.

W sprzedaży jeszcze w tym miesiącu nowy model z serii X — podwójny flagowiec z jego szybkim bratem X-H2S, który został wprowadzony na rynek w maju — skupia się na obrazowaniu w wysokiej rozdzielczości, co pozwala uchwycić drobne szczegóły i bogate kolory, niezależnie od tego, czy jesteś Odkrywasz egzotyczny rynek lub patrzysz na nieruchomy krajobraz.

Jest to możliwe dzięki naprawdę fajnej technologii pod maską.

X-H2 trafi do sprzedaży we wrześniu w Australii za 3399 dolarów.

X-H2 trafi do sprzedaży we wrześniu w Australii za 3399 dolarów.

Wśród funkcji serii X-H2 znajduje się nowy, podświetlany od tyłu czujnik X-Trans CMOS HR o rozdzielczości 40,2 megapiksela, zapewniający niższy poziom szumów i lepszą szczegółowość, a także szybki procesor X-Processor 5.

zaawansowana technologia autofokusa, możliwa dzięki nowemu procesorowi, To kolejna ważna pozycja. On ona Automatycznie wykrywa i śledzi obiekt — od ludzkich twarzy po ptaki, psy, samochody, samoloty, pociągi i motocykle — zapewniając, że pozostaje on zawsze ostry, nawet gdy jest w ruchu.

Dobrym przykładem zastosowania tego może być uchwycenie ptaka na safari, z aparatem ustawionym na „twarz” celu na drzewie oddalonym o setki metrów, nawet jeśli ledwo go widać.

Automatyczne ustawianie ostrości pozwala kamerze śledzić oczy fotografowanej osoby. Russell Ord

Autofokus pozwala aparatowi śledzić oczy fotografowanej osoby.
Skontaktuj się z nami

Wykonawczy Podróżnik Podobał mi się rzut oka na X-H2 na początku tego tygodnia i po prostu Podobnie jak X-H2S, jest wytrzymały i lekki – model, który z łatwością wsuniesz do torby na czas podróży.

Ergonomiczna konstrukcja będzie również od razu znajoma dla tych, którzy używali aparatów Fujifilm, a także wiele konfigurowalnych przycisków, które umożliwiają ustawienie ulubionych elementów sterujących.

READ  New York Times kupuje popularną grę słowną Wordle

Wizjer elektroniczny działa błyskawicznie, praktycznie bez opóźnień po podniesieniu go do oka.

Początkujący, którzy wolą oddawać „auto” ciężary, z pewnością docenią autofokus, choć to zawodowcy naprawdę będą w stanie uwolnić pełny potencjał aparatu.

Zaprojektowany jako hybryda, X-H2 oferuje funkcje zarówno dla fotografów, jak i kamerzystów. Tom Hegen

X-H2 został zaprojektowany jako hybryda i oferuje funkcje zarówno dla fotografów, jak i kamerzystów.
Tom Higgin

Fujifilm twierdzi, że flagowce są bliźniaczymi flagowcami, jeśli chodzi o wybór, przy czym X-H2 doskonale sprawdza się w wolno poruszających się celach, podczas gdy X-H2S jest sam w sytuacjach z dużą prędkością.

To dwutorowe podejście – jeden model dla wysokiej rozdzielczości, a drugi dla szybkości – jest koncepcją, którą Canon i Nikon realizują od lat, chociaż jest to pierwsze rozwiązanie dla Fujifilm.

Inne zaawansowane funkcje aparatu X-H2 obejmują 5-osiową stabilizację obrazu w korpusie, minimalną normę ISO125, maksymalny czas otwarcia migawki 1/180 000 sekund z migawką elektroniczną oraz funkcję Pixel Shift Multi-Shot, pierwszą w modelu X. -Kamera serii.

X-H2 doskonale sprawdza się w warunkach słabego oświetlenia. Russell Order

X-H2 doskonale sprawdza się w warunkach słabego oświetlenia.
Skontaktuj się z nami

Idealny do fotografowania z ręki przy słabym oświetleniu, jest wyposażony w ulepszony system stabilizacji obrazu w korpusie, z lepszą wykrywaniem drgań, który zapewnia kompensację czasu otwarcia migawki do 7 EV. Działa to zarówno w trybie zdjęć, jak i wideo.

Jest też odporny na kurz i wodę, co Fujifilm posuwa się do tego, że możesz rzucić w niego wiadrem wody lub strzelać na stojąco w strugach deszczu, a niczego nie umknie.

Jednak przy sugerowanej cenie detalicznej 3 399 USD w Australii tylko najodważniejsi chcieliby ją przetestować…