Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pilne ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa w aplikacji ChatGPT na iPhone’a

Eksperci technologiczni ostrzegają użytkowników iPhone’a przed ChatGPT, który stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Popularność sztucznej inteligencji, którą reprezentuje ChatGPT, gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach, a twórca tej technologii, OpenAI, udostępnił tę technologię w nowej aplikacji na iPhone’a.

Obejrzyj wideo powyżej: Ostrzeżenie o oszustwie w wiadomości tekstowej MyGov.

Oglądaj najnowsze wiadomości na Channel 7 lub transmituj za darmo na 7plus >>

Od czasu premiery stała się jedną z najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji w App Store.

Jednak pisarz dla zespołu komputerowego w TekradarMuskaan Saxena, mówi, że udostępnianie botowi mobilnemu zbyt wielu danych osobowych może zagrozić Twojej prywatności.

Jednak bezpłatna aplikacja na iOS zawiera ostrzeżenie o udostępnianiu danych osobowych, ponieważ „anonimowe czaty mogą być przeglądane przez naszego trenera AI w celu ulepszenia naszych systemów”.

Ale wielu użytkowników może nie być świadomych wszystkich zagrożeń bezpieczeństwa.

Aplikacja stała się jedną z najpopularniejszych darmowych aplikacji. Ale to może mieć swoją cenę. kredyt: Agencja Ochrony Środowiska

Zgodnie z Polityką prywatności OpenAI, kiedy korzystasz z ich usług, „mogą one gromadzić dane osobowe zawarte we wpisach, przesłanych plikach lub komentarzach, które przekazujesz”.

„Zasadniczo oznacza to, że jeśli zadasz pytania ChatGPT, które zawierają jakiekolwiek dane osobowe (czytaj: fakty o tobie, którymi wolałbyś nie dzielić się z żywą duszą), zostaną one wysłane do OpenAI i mogą zostać odczytane przez recenzenta. I to jest wielka sprawa – powiedziała Saxena.

Firma twierdzi, że rozmowy są anonimowe, zanim ludzie je zobaczą, ale usuwa to tylko informacje identyfikujące z metadanych pliku, a nie rzeczywistą zawartość routera.

„Jeśli więc używasz ChatGPT do takich rzeczy, jak pomoc w rozwiązywaniu problemów ze złością, jako bezpiecznej przestrzeni do wyładowania się, proszenia o radę lub edytowania i ulepszania osobistych dokumentów i tekstów, wszystko to zostanie wysłane – i prawdopodobnie obejrzane – przez ludzi w OpenAI. ”

Oznacza to, że użytkownicy nie mają pojęcia, czy OpenAI czyta Twoje rozmowy i nie ma możliwości rezygnacji.

Oczywiście firma nie jest w stanie monitorować każdej rozmowy z każdym użytkownikiem, ale eksperci zalecają, aby o tym pamiętać.

„Sztuczna inteligencja to wciąż rozwijająca się technologia i należy do niej podchodzić z ostrożnością, dopóki wszyscy nie będziemy bardziej zmodyfikowani i świadomi obecności tych chatbotów w naszym życiu” – powiedziała Saxena.

Milioner jest właścicielem luksusowego 57-piętrowego penthouse’u w Melbourne, wartego 39 milionów dolarów

READ  OnePlus 11 5G i Buds Pro 2 będą dostępne w Chinach 9 stycznia