Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Planowane duże misje kosmiczne na 2022

2021 był wielkim rokiem Odkrywać nową przestrzeń. Ale przyszły rok obiecuje również ważne nowe osiągnięcia.

Oto spojrzenie na niektóre z największych przestrzeni misje Oczekuje się, że zostanie uruchomiony w 2022 roku.

Kosmiczny system startowy NASA

Amerykańska agencja kosmiczna NASA Planowanie uruchomić pierwszy test systemu Space Launch System, czyli SLS, w marcu. NASA ma Połączenie SLS „Najpotężniejszy pocisk na świecie”. Oczekuje się, że rozpocznie się nowa generacja ludzkiej eksploracji kosmosu.

SLS to pierwsza rakieta zaprojektowana do przewożenia astronautów i zaopatrzenia w jednej misji na Księżyc. Planowany jest powrót Amerykanów na Księżyc w ramach programu Artemis NASA. Artemis zamierza wylądować na Księżycu pierwszą kobietę i pierwszą kolorową osobę.

Zdjęcie opublikowane przez NASA w sierpniu 2019 r. przedstawia główny etap rakiety NASA Space Launch System (SLS) w Michoud Assembly Facility w Nowym Orleanie. (Eric Bordelon/NASA przez The Associated Press)

Celem NASA do lądowania na Księżycu było to do 2024 roku. Ale administrator NASA Bill Nelson powiedział dziennikarzom w listopadzie, że docelową datą jest teraz najwcześniej 2025. Będzie to pierwsza wizyta Ameryki na Księżycu od czasu misji NASA Apollo 17 w 1972 roku.

Lot SLS w marcu nie będzie obejmował astronautów. Podczas misji testowej NASA Statek kosmiczny Oriona Zostanie wystrzelony z pocisku SLS i pokona 450 600 kilometrów od Ziemi. NASA twierdzi, że jest to dalej niż jakikolwiek statek kosmiczny zaprojektowany dla ludzi. Misja ma trwać od czterech do sześciu tygodni.

Międzynarodowe misje księżycowe

Kilka krajów zamierza wysłać statek kosmiczny na Księżyc w 2022 roku.

Indie będą dążyć do wylądowania na Księżycu robota-odkrywcy lub łazika, Indie dzisiaj Raporty. Misja Chandrayaan-3 jest następstwem próby z 2020 roku, która zakończyła się lądowaniem lądownika i łazika na Księżycu. Indie poinformowały, że ich nowy łazik będzie starał się potwierdzić obecność wody w postaci lodu księżycowego.

Japońska agencja kosmiczna planuje uruchomić Lunar Exploration Smart Lander, czyli SLIM, W kwietniu 2022. Agencja twierdzi, że misja ma na celu zademonstrowanie metod lądowania na Księżycu, które obejmują mały pojazd badawczy.

Ta ilustracja artysty przedstawia statek kosmiczny Japońskiej Agencji Kosmicznej (JAXA) o nazwie Smart Lander for Lunar Exploration (SLIM).  (Źródło obrazu: JAXA)

Ta ilustracja artysty przedstawia statek kosmiczny Japońskiej Agencji Kosmicznej (JAXA) o nazwie Smart Lander for Lunar Exploration (SLIM). (Źródło obrazu: JAXA)

Japońska firma zajmująca się badaniem przestrzeni kosmicznej iSpace ogłosiła w kwietniu, że przetransportuje łazik Zjednoczone Emiraty Arabskie na Księżyc w 2022 roku. Japoński iSpace dostarczy lądownik do przenoszenia łazika. Sonda zostanie wystrzelona z rakiety Falcon 9 zbudowanej przez amerykańską firmę SpaceX.

Rosja planuje wystrzelić lądownik księżycowy w lipcu, według rosyjskiej agencji informacyjnej TASS wzmiankowany. Misja Luna 25 ma na celu wylądowanie odkrywcy na południu polarny Region Księżyca. Statek kosmiczny My będziemy się uczyć Materiały znalezione na powierzchni Księżyca, a także w zewnętrznej części atmosfery Księżyca.

Statek kosmiczny SpaceX

W listopadzie prezes SpaceX Elon Musk powiedział, że w 2022 roku jego firma podejmie próbę wystrzelenia na orbitę statku kosmicznego wielokrotnego użytku, Starship. Będzie to pierwszy testowy lot orbitalny sondy. Musk powiedział, że SpaceX przeprowadzi kilka lotów testowych przed rozpoczęciem wystrzeliwania satelitów i innych misji na rakietach Starship w 2023 roku.

Ta ilustracja dostarczona przez SpaceX ilustruje projekt ludzkiego statku kosmicznego SpaceX Starship, który przeniesie astronautów NASA na powierzchnię Księżyca w ramach programu Artemis.  (SpaceX/NASA przez AP)

Ta ilustracja dostarczona przez SpaceX ilustruje projekt ludzkiego statku kosmicznego SpaceX Starship, który przeniesie astronautów NASA na powierzchnię Księżyca w ramach programu Artemis. (SpaceX/NASA przez AP)

NASA ma umowę ze SpaceX na wykorzystanie statku kosmicznego do transportu astronautów na Księżyc. Musk powiedział, że planuje również użyć rakiet do lądowania ludzi na Marsie.

Misja ExoMars

Wspólna rosyjsko-europejska misja wysłania łazika na Marsa ma wystartować między sierpniem a październikiem 2022 r. Misja ExoMars Łazik o imieniu Rosalind Franklin zostanie umieszczony na powierzchni Marsa w poszukiwaniu śladów możliwego przeszłego życia. Jego uruchomienie zaplanowano na 2020 r., ale zostało opóźnione z powodu pandemii koronawirusa.

eksploracja asteroid

Misja NASA o nazwie Psyche to: Oczekuje się, że zostanie uruchomiony w sierpniu. Statek kosmiczny Psyche poleci do Metalu przez trzy i pół roku asteroida Krąży wokół Słońca między Marsem a Jowiszem. Instrumenty naukowe Psyche będą zbierać informacje o asteroidzie. Naukowcy uważają, że mógł się rozdzielić podczas gwałtownych kolizji podczas formowania się Układu Słonecznego.

i NASA DART . statek kosmiczny jest oczekiwany osiągnąć Układ asteroid Didymos między 26 września a 1 października. Sonda spróbuje uderzyć w niegroźną asteroidę jako test, aby zobaczyć, jak zderzenie wpływa na trajektorię obiektu kosmicznego.

Ta ilustracja artysty przedstawia statek kosmiczny DART NASA, który zostanie wystrzelony, aby zderzyć się z asteroidą, aby zobaczyć, jak kolizja wpływa na ścieżkę obiektu kosmicznego.  (Źródło zdjęcia: NASA / Johns Hopkins APL)

Ta ilustracja artysty przedstawia statek kosmiczny DART NASA, który zostanie wystrzelony, aby zderzyć się z asteroidą, aby zobaczyć, jak kolizja wpływa na ścieżkę obiektu kosmicznego. (Źródło zdjęcia: NASA / Johns Hopkins APL)

Jestem Brian Lynn.

Brian Lane napisał tę historię na podstawie raportów z NASA, The Associated Press, Reuters i Agence France-Presse. Redaktorem był Mario Ritter Jr.

Chcemy usłyszeć od Ciebie. Napisz do nas w sekcji komentarzy i Odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Test – Duże misje kosmiczne zaplanowane na 2022

Test - Duże misje kosmiczne zaplanowane na 2022

Rozpocznij quiz, aby znaleźć odpowiedź

__________________________________________________

Słowa w tej historii

zadanie – n. Ważny projekt lub podróż, szczególnie w odniesieniu do podróży kosmicznych

polarny lub związane z biegunem geograficznym otaczającego obszaru

asteroida – n. Skaliste ciało, które krąży wokół Słońca jak planeta

READ  Nanowstążki fosforowe poprawiają wydajność ogniw słonecznych