Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

PlayStation staje w obliczu pozwu o dyskryminację ze względu na płeć

PlayStation została dotknięta pozwem o dyskryminację ze względu na płeć i bezprawne rozwiązanie umowy, jak po raz pierwszy donosiła Aksjos. zgodnie ze szczegółami garnitur, była analityk ds. bezpieczeństwa IT, Emma Mago, poszukuje pozwu zbiorowego, aby reprezentować inne kobiety, które mogły zostać dotknięte rzekomym seksizmem PlayStation. W pozwie zarzuca się, że „Sony toleruje i kultywuje środowisko pracy, które dyskryminuje pracownice”, twierdząc, że kobietom odmawiano awansu i nie otrzymywały równego wynagrodzenia z mężczyznami zajmującymi podobne stanowiska.

To przychodzi za mniej niż tydzień Szef PlayStation Jim Ryan wysłał e-mail Dla pracowników, którzy potępili odpowiedź Activision Blizzard na zgłoszenia Domniemane obraźliwe zachowanie dyrektora generalnego Bobby’ego Kotika i historia nękania W ciągu trzydziestu lat w firmie.

W ogólnofirmowym zawiadomieniu Ryan stwierdził, że był „szczerze rozczarowany i oszołomiony, gdy przeczytał”, że Activision Blizzard „nie zrobił wystarczająco dużo, by zająć się głęboko zakorzenioną kulturą dyskryminacji i nękania”. Powiedział również, że PlayStation nie wierzy, że „stwierdzenia odpowiedzi Blizzarda właściwie odnoszą się do sytuacji”.

Pozew przeciwko Sony opisuje doświadczenie Magoo jako pracownika Sony w latach 2015-2021, twierdząc, że konsekwentnie odmawiano jej odpowiedzi na temat tego, jak uzyskać awans, i twierdząc, że została zdegradowana ze względu na jej pytania na jej temat. Mago twierdzi również, że słyszała, jak menedżerowie „wygłaszają seksistowskie komentarze na temat pracownic”, które sugerują, że kobiety są bardziej „emocjonalne” i „mniej profesjonalne” niż pracownicy płci męskiej.

Majo złożył podpisane oświadczenie do Sony, w którym odniósł się do rzekomych uprzedzeń związanych z płcią firmy w 2021 roku, jak twierdzi pozew. Została zwolniona „niedługo później”, z powodu zamknięcia wydziału, do którego według Magoo nie należy. Zamiast tego Mago mówi, że została niesłusznie usunięta, „ponieważ jest kobietą i ponieważ mówiła o dyskryminacji kobiet”.

READ  Netflix podobno chce wejść do branży gier wideo

krawędź Skontaktowałem się z Sony w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymałem natychmiastowej odpowiedzi.