Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pływający ekspert od wiatru składa wniosek morski w Polsce

Pływający ekspert od wiatru składa wniosek morski w Polsce

Irlandzki deweloper pływających wiatraków Simply Blue Group złożył wniosek do polskiego Ministerstwa Infrastruktury o pozwolenie na lokalizację podmorskiej bazy morskiej 60.E.4 w ramach polskiego morskiego projektu przestrzennego.

W poście w mediach społecznościowych po prostu powiedział, że Blue Group rozpoznaje firmę „Ogromna energia i popyt” Do unoszenia morskiej bryzy w rejonie Bałtyku.

„Wyporność powietrza przybrzeżnego jest naturalnym krokiem w rozwoju wody morskiej, która rozprzestrzenia się na całym świecie”. Mówiąc prosto, Blue Group.

„Istniejąca polska infrastruktura i wykwalifikowani pracownicy stanowią obiecującą platformę dla rozwoju nowego biznesu, a Blue Group jest zaangażowana we współpracę z lokalnymi partnerami i władzami w celu ustanowienia infrastruktury pływającej bryzy morskiej i maksymalizacji korzyści dla lokalnych społeczności”.

Blue Group nie jest jedynym deweloperem licytującym na stronie 60.E.4.

Na początku tego tygodnia szkockie SSE Renewables złożyło wniosek o licencję na lokalizację na morzu dla lokalizacji 85 kilometrów od wybrzeża Polski.

Głębokość wody w strefie 60.E.4 wynosi do 58 m.

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, SSE Renewables będzie współpracować z Acciona Energía przy budowie farmy wiatrowej na tym terenie. Firma nie sprecyzowała, jaki rodzaj fundamentu powinien zostać wykorzystany w projekcie.

Dostarczone przez Rząd Polski Jedenaście nowych obszarów Również na rozwój nadmorskich farm wiatrowych o łącznej mocy 10 GW Wyspy energetyczne.

Oferowane tereny przyciągały do ​​tej pory oferty lokalnych i międzynarodowych deweloperów, takich jak RWE, PKN Orlen, PGE, Ørsted i PGE oraz TotalEnergies i KGHM.

W lutym 2021 r. Polska Podpisany do prawa Polskie prawo morskie regulujące rozwój morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

Prawo zezwala na uruchomienie lub rozwój 10,9 gigawatów pojemności wody morskiej do 2027 roku.

Śledź offshoreWIND.biz: