Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Początki życia na Ziemi znajdują się w głównych składnikach, które przybyły z kosmosu

Początki życia na Ziemi znajdują się w głównych składnikach, które przybyły z kosmosu

Wszystkie trzy są klasyfikowane jako chondryty węglowe, wykonane z materiału skalnego, który, jak się uważa, uformował się na początku historii Układu Słonecznego. Jest bogata w węgiel, przy czym meteoryty Murchison i Murray zawierają wagowo około 2 procent węgla organicznego, a meteoryt Tagish Lake zawiera około 4 procent węgla organicznego. Węgiel jest podstawowym składnikiem organizmów żywych na Ziemi.

Część meteorytu Murchisonkredyt:Nick Muir

„Wszystkie trzy meteoryty zawierają bardzo złożoną mieszaninę cząsteczek organicznych, z których większość nie została jeszcze zidentyfikowana” – powiedział Glavin.

Ziemia powstała około 4,5 miliarda lat temu. W początkowym okresie był obsypany meteorytami, kometami i innymi materiałami z kosmosu. Pierwszymi organizmami na planecie były prymitywne drobnoustroje w prymitywnych morzach, a najstarsze znane skamieliny to próbki drobnoustrojów morskich datowane na około 3,5 miliarda lat, chociaż w starożytnych skamielinach można znaleźć oznaki życia.

Naukowcy stwierdzili, że dwie bazy jądrowe, zwane cytozyną i tyminą, nowo zidentyfikowane w meteorytach, mogły umknąć wykryciu w poprzednich skanach, ponieważ mają bardziej precyzyjną strukturę niż pozostałe trzy.

Pobierać

Pięć zasad jądrowych nie było jedynymi związkami chemicznymi niezbędnymi do życia. Między innymi potrzebne: aminokwasy, które są składnikami białek i enzymów. Polisacharydy, które są częścią szkieletu DNA i RNA; oraz kwasy tłuszczowe, które są składnikami strukturalnymi błon komórkowych.

„Obecne wyniki mogą nie wyjaśniać bezpośrednio pochodzenia życia na Ziemi, ale wierzę, że mogą poprawić nasze zrozumienie listy cząsteczek organicznych na wczesnej Ziemi przed pojawieniem się życia” – powiedział Oba.

Reuters


Uzyskaj bezpośrednią notatkę od naszego kosmity
korespondenci O tym, co trafia na pierwsze strony gazet na całym świecie. Zapisz się do cotygodniowego biuletynu „Co na świecie” tutaj.