Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Podcasty Google zostaną wkrótce wyłączone, co będzie zachęcać użytkowników do przejścia do YouTube Music

Podcasty Google zostaną wkrótce wyłączone, co będzie zachęcać użytkowników do przejścia do YouTube Music

Google Zamknij aplikację Podcasty W Stanach Zjednoczonych w ciągu kilku dni. Firma zaczęła ostrzegać użytkowników aplikacji, że do 2 kwietnia będą musieli przenieść swoje subskrypcje do YouTube Music, aby odtąd móc oglądać i przesyłać strumieniowo swoje ulubione programy. Użytkownicy, którzy nie wykonają tego kroku od razu, nadal będą mieli dodatkowy czas na migrację, ale po tej dacie nie będą już mogli przesyłać strumieniowo z aplikacji Podcasty.

Aplikacja Podcasty Google jest zainstalowana Ponad 500 milionów razy Na urządzeniach z Androidem na całym świecie od ponad pół dekady zapewnia prosty, usprawniony interfejs do odkrywania, śledzenia i słuchania podcastów, a także narzędzia do dodawania podcastów za pośrednictwem kanału RSS. Niestety dla fanów aplikacji, technologiczny gigant Mówił, że we wrześniu ubiegłego roku Na początku 2024 r. zacznie wycofywać aplikację Podcasty w ramach szerszego planu centralizacji usług audio w YouTube.

W 2020 r. YouTube Music oferował podobną strategię migracji Zanim wyłączysz Muzykę Google Play, odsuń słuchaczy muzyki od Muzyki Google Play W tym samym roku. Jednak konserwacja aplikacji Podcasty Google trwała od lat, ponieważ YouTube Music dopiero niedawno była gotowa do obsługi podcastów. Pod koniec 2023 r. YouTube Music mógł już obsługiwać podcasty na całym świecie, a do lutego Prześlij także swoje kanały RSS.

Przeniesienie podcastów do YouTube mogłoby pomóc Google stać się większym graczem w tej przestrzeni, nie tylko poprzez skonsolidowanie swoich wysiłków i zwiększenie koncentracji, ale także dlatego, że zainteresowanie plikami audio-wideo – które były już popularne w YouTube – jest teraz większe skala szeroka. Wznosi się. Na przykład w tym tygodniu Spotify podpisuje umowę z Universal Music Group (UMG) udostępnienie plików audio-wideo użytkownikom aplikacji do przesyłania strumieniowego w USA wcześniej niż wcześniej w marcu Ogłaszamy testy podcastów wideo Na 11 innych rynkach na całym świecie.

READ  Narzędzie zmieniające twarz Google Pixel budzi kontrowersje wokół manipulacji sztuczną inteligencją

Śpiący komputer Jako pierwszy zauważył datę zamknięcia Podcastów Google w Stanach Zjednoczonych, a A Strona pomocy w witrynie Google Potwierdza, że ​​użytkownicy w USA będą mogli korzystać z aplikacji Podcasty tylko do końca marca 2024 r. Tym, którzy przegapili wyskakujące okienka w aplikacji, Google zapewni użytkownikom dodatkowy czas na zapisanie subskrypcji, umożliwiając im korzystanie z funkcja eksportu do lipca 2024 r.

Google nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz, ale po publikacji poinformował, że chociaż nadal „śledzi” harmonogram wydarzeń w USA na 2 kwietnia, nie udostępnił jeszcze harmonogramu dla reszty świata.

Z poprzedniego FormułyPlanuje się jednak globalne zamknięcie Podcastów Google w 2024 r.

Zaktualizowano 29.03.24 o 17:00 czasu wschodniego za pomocą komentarza Google.