Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polak Meronc zdobywa tytuł Irish Open

Adrian Meronc został pierwszym polskim zwycięzcą European Tour z wynikiem 6 do 66 i wspaniałym finiszem na Mount Juliet, wygrywając Irish Open trzema strzałami.

Podczas British Open w St Andrews w przyszłym tygodniu, Australijczyk Lucas Herbert pokazał pewną formę, gdy w niedzielę wdarł się do pierwszej dziesiątki.

Meronc był jednym strzałem za Nowozelandczykiem Ryanem Foxem z czterema pozostałymi dołkami, kiedy poszedł birdie-birdie-eagle tylko po to, by sfaulować trudny dołek zamykający.

Zrobił par na osiemnastym zielonym, skąpany w szampanie z okazji świętowania.

– To ulga – powiedział Meronk. „Po kilkukrotnym zbliżeniu się, spełniło się marzenie, aby wreszcie otworzyć drzwi”.

Fox zamknął się 64 i obawiał się, że bogey na ostatnim dołku ostatecznie go będzie kosztować. Meronc grał dobrze w finale i nie miało to znaczenia.

Meronck, Fox i Tristan Lawrence (67), którzy ukończyli grę na poziomie 20-under 268, zostali już wyeliminowani z British Open.

Trzy miejsca w Irish Open przypadły Amerykaninowi Johnowi Catlinowi, Szkotowi Davidowi Law i Paragwajowi Fabricio Zanotti. Wszyscy skończyli o 273.

Meronc będzie pierwszym polskim zawodnikiem na British Open – o czym dobrze wie. Był już najlepszym graczem w zeszłorocznym US Open w Torrey Pines i jest pierwszym graczem, który zdobył kartę European Tour.

Meronc upewnił się, że Irlandia nie ma ścisłego finiszu. Jego wielki bieg rozpoczął się od 25-metrowego birdie putt, który złamał lewą stronę 15. dołka, aby zająć prowadzenie Foxa.

16-go z lewego rogu pokonał dystans do 18 stóp, aby objąć prowadzenie.

Clincher pojawił się na 17. par-piątym miejscu, kiedy jego drugi strzał był przed greenem, pozostawiając orła pod górę z 25 stóp i przewagę trzech strzałów.

Wykończył mocno z siódemką w środku greenu i dwoma puttami na par. Został spryskany butelką szampana, a następnie wypił drinka, zanim został wciągnięty do galerii.

READ  Najnowsze statuetki `` szczęśliwych Żydów '' w Polsce: świece potwierdzające `` sukces finansowy ''

„Kiedy trafiłem na green w wieku 18 lat, zdałem sobie sprawę, »To jest to«. Jestem bardzo szczęśliwy” – powiedział.

Herbert nieco rozczarowujący zakończył finałową rundę 71 po trzech rundach 60-tych, aby zakończyć na 12-under, co dało mu wspólne dziewiąte miejsce.

Kolejnymi najlepszymi Australijczykami są weteran Scott Hendt i zeszłoroczny zwycięzca Scottish Open Min Woo Lee, którzy obaj ukończyli cztery dołki w remisie o 58. miejsce.