Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Poland’s Heart of Europe TV Festival uruchamia forum koprodukcyjne dla projektów filmowych i telewizyjnych | Aktualności

Forum koprodukcyjne dla projektów filmowych i telewizyjnych z Europy Środkowo-Wschodniej – Warszawa będzie gospodarzem nowego wydarzenia branżowego, które odbędzie się w dniach 14-17 listopada w ramach drugiego Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego Heart of Europe.

Do zgłaszania projektów w kategoriach Film, Seriale TV Fiction zapraszamy producentów z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Gruzji, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Rumunii, Białorusi, Mołdawii i Bułgarii. Dokument do końca września.

Komisja selekcyjna wybierze 10 projektów dla każdej kategorii w trzech sesjach pitchingowych przed publicznością składającą się z około 150 profesjonalistów z branży, w tym dyrektorów ds. sprzedaży i przejęć, finansistów filmowych, nadawców i potencjalnych koproducentów.

Według organizatora wydarzenia, polskiej telewizji publicznej TVP, kryteriami wyboru będą takie elementy, jak nowość i oryginalność pomysłu na projekt, klarowność konstrukcji filmu i uniwersalność jego przesłania.

Sesje pitchingowe zostaną uzupełnione panelami dyskusyjnymi poświęconymi wyzwaniom stojącym przed niezależnymi producentami filmowymi i telewizyjnymi oraz nadawcami publicznymi w Europie Środkowo-Wschodniej.

W rozmowie z Screen Daily, dyrektor ds. stosunków międzynarodowych TVP Marek Solon-Lipiński powiedział, że celem nowej inicjatywy jest „stworzenie wydarzenia networkingowego dla profesjonalistów mediów z Europy Środkowo-Wschodniej”.

„Będzie to okazja do przedstawienia propozycji finansowania w sesjach pitchingowych oraz okazja do dialogu o kierunku produkcji treści”.

READ  Belfast 09 18 21 w polskiej piłce nożnej