Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polexit: eurodeputowany sojusz francusko-niemiecki „śledzi” plan UE Świat | Aktualności

Jacek Sariras-Wolski eksplodował w sojuszu francusko-niemieckim. Francja i Niemcy stwierdziły we wspólnym oświadczeniu, że Polska ma „prawny i moralny obowiązek” wobec Polski „całkowicie i bezwarunkowo” po tym, jak polski sąd orzekł, że prawo UE jest niezgodne z polską konstytucją.

Pan. Jak Saryrusz-Wolski ostro skrytykował UE „Zajęte przez niektóre hegemoniczne mocarstwa kontrolujące parlament i administrację”.

Francusko-niemiecki sojusz kierowany przez francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona i ustępującą kanclerz Niemiec Angelę Merkel przejęli władzę w UE i oskarżyli eurodeputowanego o kontrolę nad mniejszymi państwami członkowskimi, takimi jak Polska.

Oskarżył oba kraje o wspieranie działań UE, które nazwał „naruszeniami prawa UE” i „działaniami wykraczającymi poza zdolności kontraktowe”.

Sariras-Wolski oskarżył Francję i Niemcy o stosowanie takiej taktyki.

Free Brexit Lord Frost niszczy UE w związku z atakami na Wielką Brytanię „Nie chcemy wygrać”

Powiedział, że w wyniku tego nadużycia rządy prawa są „naruszone” przez Komisję Europejską, Europejski Trybunał Sprawiedliwości i polityczne uprawnienia największych krajów europejskich, które wspierają te instytucje europejskie.

Eurodeputowany zaangażował się w zaciekłą krucjatę przeciwko nadużyciom władzy, zalecając Polsce, aby „znała traktaty lepiej niż starzy członkowie”, ponieważ są oni nowymi członkami okręgu wyborczego.

W rezultacie, powiedział, wiedzą, co podpisali w ramach członkostwa w Unii Europejskiej.

Mimo starań Komisji o zaangażowanie się w polską politykę, nadal jest polskim negocjatorem i ekspertem od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

UE uważa, że ​​protesty anty-Poloxit są „zbyt bliskie” „granicom” kompetencji koalicji.

Lamentował: „Mamy dość dyskursu, mamy dość mówienia, co jest wyższością prawa!”

Wypowiedzi eurodeputowanego pojawiły się w wyniku spektakularnego konfliktu między unijnymi i polskimi prawodawcami po orzeczeniu sądu, że niektóre części unijnego prawa są niezgodne z polską konstytucją.

Orzeczenie spowodowało poważną komplikację, ponieważ ponad 100 000 Polaków wyszło na ulice w ponad 100 lokalizacjach w Polsce, obawiając się, że może to być początek „Polexitu” z marszu poparcia dla członków UE.

READ  Szwecja, Hiszpania, Słowacja i Ukraina robią postępy (wideo) - Lewandowski łzy, gdy Polska znosi wyjście z Euro 2020 - RT Sports News

Orzeczenie wynika z faktu, że wiele osób piętnuje starania polskiego premiera Mathewsa Morawickiego o wydalenie kraju z UE.

Nie przegap
Lord Frost może zignorować Artykuł 16 [REPORT]
Bruksela odrzuca Macrona, ponieważ Brexit wzywa do wojny rybackiej przeciwko Wielkiej Brytanii [LATEST]
Artykuł 16 Temat: Artykuł 16 stymuluje Wielką Brytanię i Brexit [ANALYSIS]

Na poparcie protestów belgijski eurodeputowany Guy Verhofstad rzucił: „Warszawa jest gotowa do marszu. Polska jest gotowa bronić wartości europejskich i członków UE. UE jest po ich stronie, gdy wybory są jasne i ważne”.

Polskie MSZ poinformowało w sobotę, że Polska respektuje prawo międzynarodowe, dodając, że “wszystkie zobowiązania wynikające zarówno z prawa pierwotnego, jak i wtórnego UE obowiązują i będą przez Polskę w pełni respektowane”.

„Warunki umowy unijnej określone w wyroku… obowiązują.

„Tylko ich interpretacja lub formy stosowania, które naruszają Konstytucję, nie mogą być akceptowane”.