Polka Ika Świadek wygrywa finał French Open kobiet

Data publikacji:

W sobotnim finale Iga Swiatek zdominowała nastolatkę Coco Goff, zdobywając swój drugi tytuł French Open, dając światu numer jeden 35. z rzędu zwycięstwo.

Court Philippe Chatrier wyrównał 21-letniego Polaka 6-1, 6-3 w 68 minut. Wenus WilliamsNajdłuższa passa kobiet w XXI wieku.

Świątek Swój szósty tytuł świętował w tym roku wraz z przyjaciółmi i rodziną w boksie graczy.

Polak przez cały mecz nosił na czapce wstążkę w kolorze ukraińskiej flagi. Przemawiając po zwycięstwie, Svidek powiedział: „Chciałem powiedzieć Ukrainie jedno, żeby była silna, bo wojna wciąż trwa”.

Niespokojny Goff siedział we łzach na swoim miejscu po napiętym występie, przerywanym 23 niewymuszonymi błędami i trzema podwójnymi błędami.

18-letni Amerykanin nie miał szans na zostanie najmłodszym Wielki Szlem Maria Szarapowa jest mistrzynią singli od wygrania Wimbledonu w 2004 roku.

Sviatek, 10. kobieta, która wygrała kilka turniejów French Open w erze Open, straciła tylko jednego seta w meczu z Chinką Zheng Qinwen w czwartej rundzie.

Wygrał wszystkie trzy spotkania w swojej karierze z Goffem, który zagrał w swoim pierwszym dużym finale.

Goff zwróci teraz uwagę na niedzielny finał gry podwójnej, w którym zmierzy się z rodakami Caroline Garcia i Kristiną Mladenovic oraz rodakiem Jessicą Pegulą.

Sviatek poprawiła swój znakomity rekord w finale, wygrywając swoją ostatnią dziewiątkę na WTA Tour.

Goff wyglądał na spiętego w pierwszych wymianach, a lawina niewymuszonych błędów dała Svidkowi przerwę w pierwszym meczu.

Osiemnaste miejsce znalazło się 3-0 i miało podwójne przełamanie w 16 minut, gdy potężny bekhend Svidek pomógł jej wygrać długą trzecią partię w piątym breakpointu.

Goff w końcu wszedł na planszę mocnym chwytem ku uciesze tłumu, ale chwilę później upuścił seta po raz pierwszy w turnieju.

Swiatek sam nie zagrał dobrze, ale zwycięzca bekhendu z poprzecznego kortu wywalczył dwa sety.

READ  Polska mówi, że Niemcy odrzucają rozmowy w sprawie reparacji wojennych za II wojnę światową

Polak popełnił cztery niewymuszone błędy, odrzucając serw w pierwszym meczu drugiego seta, dając przeciwnikowi możliwą drogę powrotną do meczu.

Swiatek odzyskał panowanie nad sobą, ale gdy błędy Goffa nie ustawały, wrócił do poziomu 2-2.

Przeszedł pięć meczów z rzędu, aby przejść w jednym z tytułów, tracąc tylko pięć punktów.

Kawę wkopano głęboko, żeby wcisnąć Świtka do kubka.

Ale najlepsze ziarno dotarło na swój pierwszy punkt meczowy, lądując na czerwonej glinie z radością, gdy Goff posłał ją długo w powietrze.