Polska 0-0 Walia (27 marca 2024) Analiza meczu

PolskaS Wojciecha Szczęsnego Ocalony Daniela Jamesa Kopnięcie punktowe, ustawiają się w kolejce WaliaWygrali w rzutach karnych 5:4 i jako ostatni kraj dotarli do finału barażowego, który odbył się we wtorek, zakwalifikowali się do Euro 2024.

Zwycięstwo na stadionie Cardiff City spowodowało, że Polska po 90 minutach zanotowała piątą porażkę w rozgrywkach kontynentalnych i kolejny impas w dogrywce.

Transmisja w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i nie tylko (USA)

z którym zagra w grupie D Francja, Holandia I Austria W finale NiemcyRozpocznie się w czerwcu.

„Nie jest to łatwe, ponieważ wiemy, że Walia jest niebezpieczna u siebie. Najważniejszą rzeczą dla nas jest rozegranie własnego meczu i to właśnie zrobiliśmy” – powiedział menadżer Polski Michael Propiers.

„Straciliśmy okazje, aby strzelić więcej, wiemy o tym. Najważniejsze jest zakwalifikowanie się, nikogo dzisiaj nie obchodzi nic innego”.

Następnie Walia przystąpiła do pierwszej strzelaniny z 10 mężczyznami Chrisa Mebhama W dogrywce został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę, ale dorównali Polsce aż do faulu Jamesa.

Polscy piłkarze świętują pokonanie Walii w rzutach karnych i awans do Mistrzostw Europy 2024.

To pierwszy raz od 2012 roku, kiedy Walia ustanowiła rekord maskotki Garetha Bale’a Odszedł po mistrzostwach świata w 2022 roku Katarnie udało im się zakwalifikować do mistrzostw Europy.

Ochroniarz Bena DaviesaKapitan pod ciągłą nieobecność pomocnika Aarona RamseyaKibice gospodarzy ryczeli, gdy tuż przed przerwą wpadł do siatki, ale system VAR uznał go za spalonego po zaznaczeniu go przez sędziego liniowego.

Strajkowicz Kiefera Moore’a W drugiej połowie Szczęsny dobrze obronił błędną główkę, a w dogrywce Jakub Piotrowski przeleciał nad poprzeczką.

„To był brutalny mecz, to właśnie powiedziałem zawodnikom” – powiedział menadżer Walii Rob Page. Finlandia W zeszłym tygodniu półfinał play-off zakończył się zwycięstwem u siebie 4:1. „Kopnięcie z kwalifikacji, to boli.

„Myślałem, że jesteśmy najlepszą drużyną. W przerwie przekazałem zawodnikom wiadomość: «Jesteśmy najlepszą drużyną i wygramy ten mecz»”.

READ  Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Kanadzie

Polska, kapitan i talizman napastnika Robert Lewandowski Próba zdobycia pierwszego rzutu karnego po posłaniu pewnego shimmy Danny’ego Warda W niewłaściwy sposób, bo do tego czasu nie oddał celnego strzału, Walia miała cztery.

Davis spokojnie wyrównał wynik na 1-1 w rzutach karnych. Sebastian Szymański Polska utrzymała prowadzenie, a Moore głową przekroczył poprzeczkę i podwyższył wynik na 2:2.

Polski Przemysława Frankowskiego Strzał w górny róg i bramka Walii Harry'ego Wilsona Odważnie strzelił w środek Nikola Zalewski Ten pierwszy podwyższył wynik na 4:3 dla gości Neko Williamsa Znów wyrównał dla walijskiej drużyny.

Polak Krzysztof Piątek Następnie padł piąty gol, pozostawiając napastnika Leeds United Jamesa z zadaniem przedłużenia serii rzutów karnych do nagłej śmierci, ale Szczęsny skierował swoją drużynę na właściwe tory i zaśpiewał z podróżującymi kibicami z radością.