Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska firma e-commerce Allegro rozszerza swoją markę na Słowację

Polska firma e-commerce Allegro rozszerza swoją markę na Słowację

Polska firma e-commerce Allegro – lider na swoim rodzimym rynku – po uruchomieniu platformy zakupowej Allegro.sk na Słowacji rozszerzyła swoją markę na trzeci kraj w regionie.

Allegro, jedna z największych platform e-commerce w Europie, od 2022 roku działa pod różnymi nazwami na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech i w Chorwacji, po przejęciu marek MALL, WE|DO, Mimovrste i CZC.

W zeszłym roku rozpoczął ekspansję własnej marki w regionie uruchamiając Allegro.cz w Czechach, a teraz uczynił to na Słowacji.

Firma twierdzi, że nowy portal e-commerce zapewni Słowakom dostęp do 100 milionów katalogów w jednym miejscu, „dziesięć razy więcej niż jakikolwiek inny sklep internetowy działający na Słowacji”.

Nowa platforma, podobna do tych dostępnych w Czechach i Polsce, umożliwi sprzedawcom „raz wystawiać ofertę, sprzedawać wszędzie” niezależnie od tego, gdzie zlokalizowana jest marka.

Allegro twierdzi, że ma 19 mln „aktywnych nabywców” w całym regionie, w tym 14,6 mln w Polsce. W czwartym kwartale 2023 roku uruchomiona w maju tego roku czeska platforma Allegro.cz podwoiła liczbę aktywnych kupujących do 1,6 mln w kwartale.

„Polskie firmy chętnie szukają nowych klientów za granicą” – powiedział Matthias Friesen, dyrektor handlowy Allegro. „Dlatego chcemy ułatwić im wejście na nowe rynki… dając im narzędzia potrzebne do handlu w modelu transgranicznym”.

W ciągu najbliższych dwóch lat Allegro planuje otworzyć sklepy pod markami własnymi na Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji – podała Polska Agencja Prasowa (PAB).

W ubiegłym roku Allegro zaobserwowało przychody na poziomie 10,25 mld zł (2,37 mld euro), co oznacza wzrost o 13,8% rok do roku, przy zysku netto na poziomie 284 mln zł (65,7 mld euro). W samej Polsce jej sprzedawcy sprzedali w ubiegłym roku towary o wartości 54,8 mld zł, co oznacza wzrost o 11% rok do roku – podała spółka.

READ  Ogromne rzymskie miejsce używane przez barbarzyńców do wyrobu ceramiki w Polsce 1800 lat temu

W 2020 roku Allegro zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, co było największym jak dotąd IPO w Polsce i największym IPO roku w Europie. Podobnie jak wiele platform e-commerce, firma odnotowała gwałtowny wzrost przychodów w czasie pandemii, co skłoniło ją do poszukiwania ekspansji międzynarodowej.


Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Główny autor obrazu: Zestaw prasowy Allegro