Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska Grupa Żabka przejmuje rumuńskiego dystrybutora żywności DRIM Daniel

Polska Grupa Żabka przejmuje rumuńskiego dystrybutora żywności DRIM Daniel

Polski detalista Żabka Group nabył większościowy pakiet udziałów w rumuńskim dystrybutorze żywności DRIM Daniel Distributie.

Założona ponad trzydzieści lat temu firma DRIM Daniel Distributie jest rodzinną rumuńską firmą zajmującą się dystrybucją i logistyką produktów FMCG. Firma z siedzibą w Pitesti obsługuje dużą sieć logistyczną obsługującą ponad 12 000 sklepów i zatrudniającą 800 osób.

Przeprowadzka do Rumunii jest zgodna ze strategią rozwoju Żabki na rok 2021 i stanowi zwieńczenie wysiłków firmy na rzecz ulepszenia koncepcji i ekosystemu w celu ekspansji w całej Europie.

Połączona siła

Po uzyskaniu zgody organów regulacyjnych od Rumuńskiej Rady ds. Konkurencji Żabka planuje skoncentrować się na zwiększaniu rozwoju TRIM poprzez wykorzystanie połączonych mocnych stron obu firm: dominacji rynkowej TRIM oraz doświadczenia i siły finansowej Żabki w handlu detalicznym.

Żabka powiedziała, że ​​partnerstwo z TRIM odblokowuje ważną wiedzę rynkową i doświadczenie, torując drogę przyszłym inwestycjom i ekspansji w całym regionie.

„Ostatnie ćwierć wieku poświęciliśmy dynamicznemu rozwojowi Polski, a dziś rozpoczynamy kolejny etap, który obejmuje rozpoczęcie działalności na nowym rynku europejskim” – komentuje Tomasz Suchański, dyrektor generalny Grupy Żabka.

'Innowacyjne rozwiązania'

„Partnerstwo z TRIM niewątpliwie przyczyni się do dostarczania innowacyjnych rozwiązań naszym klientom i partnerom, dalszej dywersyfikacji naszej działalności i dalszego wzrostu” – dodał Tomasz Blicharski, Wiceprezes Grupy, Dyrektor Zarządzający Żabka Future/. wiceprezes.

W ciągu ostatnich kilku lat Żabka stała się europejskim liderem wygody. Należący do CVC Capital Partners, ma ponad 10 000 sklepów, usługi „od drzwi do drzwi”, usługi cyfrowe i około trzech milionów klientów dziennie. Poza stacjonarnymi korzeniami (zarządzanymi przez Żabka Polska) grupa posiada trzy oddziały: Żabka Polska, Żabka Future (inkubator nowych przedsięwzięć) i Żabka Digital (placówka cyfrowa).