Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska i Grecja wzywają UE do opracowania wspólnego systemu obrony powietrznej, polski premier |  Wiadomości ze świata

Polska i Grecja wzywają UE do opracowania wspólnego systemu obrony powietrznej, polski premier | Wiadomości ze świata

Warszawa, – Premier Polski Donald Tusk powiedział, że w czwartek premierzy Polski i Grecji napisali do Komisji Europejskiej, wzywając do stworzenia ogólnoeuropejskiego systemu obrony powietrznej.

Polska i Grecja wzywają UE do opracowania wspólnego systemu obrony powietrznej – mówi premier Polski

W centrum uwagi znalazło się znaczenie obrony powietrznej dla Polski, która graniczy z Ukrainą i była świadkiem wlotu rakiet w jej przestrzeń powietrzną.

Uzyskaj wyłączny dostęp do najświeższych wiadomości na temat wyborów powszechnych w Indiach tylko dzięki aplikacji HT. Pobierz teraz! Pobierz teraz!

„Wysłałem wraz z premierem Mitsotakisem list do Komisji Europejskiej w sprawie wspólnej europejskiej polityki bezpieczeństwa” – powiedział Tusk w czwartkowym wieczorem wywiadzie dla TVP Info.

„Już jest pozytywna reakcja Komisji Europejskiej, aby uczynić przeciwrakietową obronę powietrzną wspólną misją dla Europy, ponieważ jest to ogromna kwota” – dodał.

Powiedział także, że kraje europejskie powinny przestać konkurować przy rozwoju swoich systemów obrony powietrznej i rozpocząć współpracę, w tym wspólne inwestycje w sektorze obronnym.

„Potrzebujemy mniej fragmentarycznych i bardziej ogólnych planów. Jak tarcza przeciwlotnicza zaproponowana przez Griagosa Mitsotakisa i Donalda Tuska” – powiedziała w czwartek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen w serwisie społecznościowym X.

W kwietniu Tusk powiedział, że polscy generałowie i szef Biura Obrony Narodowej Jacek Siewiera powiedzieli mu, że dobrym pomysłem jest udział Polski w kilku programach obrony powietrznej.

„Tylko silna, zjednoczona Europa, realizująca wspólną politykę bezpieczeństwa… może zapobiec wojnie. Przygotowujemy się do wojny nie dlatego, że ta wojna będzie, ale żeby do niej nie doszło” – powiedział Tusk. Czwartek.

Ten artykuł został utworzony na podstawie automatycznego źródła informacji agencji informacyjnej, bez żadnych zmian w tekście.

Opowiedz nam w krótkim filmie, co oznacza Twój pierwszy głos, i zyskaj szansę na pojawienie się w mediach społecznościowych HT. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!
Wiadomości z Indii, wybory 2024, wybory do Lok Sabha 2024 Głosowanie na żywo, wybory w Karnatace 2024 w Bengaluru, wybory 2024 Otrzymuj najświeższe informacje i otrzymuj aktualne aktualizacje najważniejszych nagłówków gazet z Indii i całego świata.