Polska i ROC awansują do ćwierćfinału jako zwycięzcy puli

Polska pokonała w niedzielę grupę B, by pokonać Kanadę 3:0 w meczu otwarcia, a ROC pokonała Tunezję 3:0 w piątym dniu rundy otwarcia Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Bordeaux Curaao i Wilfredo Lyon zdobyli odpowiednio 17 i 16 punktów, prowadząc Kanadę do zwycięstwa 3:0 (25-15, 25-21, 25-16) i czwartego zwycięstwa Polski.

Dwóch polskich strzelców pokazało swoje umiejętności w różnych umiejętnościach, a Kurek zdobył pięć z 13 tomów Polski, a Lyon pięć z siedmiu asów w meczu. Kurek i Lyon pokazali swoją obecność w pierwszym secie i połączyli 11 punktów w zwycięstwie polskiego seta.

Kanada zbliżyła się do drugiego seta, ale nie zdołała skończyć z kontuzji, tylko Nicholas Hawke lepiej poradził sobie z polskimi obrońcami. Polscy obrońcy zaznaczyli następnie Hoke’a w ataku i ustąpili swoim przeciwnikom, nie zdobywając punktów w trzecim secie.

„Oczywiście byłoby miło, gdybyś był na dobrej drodze do wygrania ćwierćfinałów, ale to już przeszłość. Musimy skupić się na ćwierćfinałach, ponieważ to będzie zupełnie inna gra. Chcemy wszystko ulepszyć, aby dostać się do ostatnie cztery miejsca” – Kubiak nie zawiódł ich obrony.

Po tym, jak ich tempo zwycięstwa zostało przełamane przez Francję, ROC odpowiedział zdecydowaną postawą, aby zakończyć mecz pierwszej rundy zwycięstwem, a zwycięstwem bramkowym zwycięstwem 3-0 (25-20, 25-22, 25-16) nad Tunezją .

Senior z Londynu 2012, Maxim Michajłow, rozegrał swój mecz A przeciwko Tunezyjczykom, ponieważ naliczył 12 ataków, dwa tomy i jednego asa. Michajłow otrzymał wsparcie Dmitrija Wołkowa. Wasim Ben Tara i Ismail Molla zakończyli z odpowiednio 14 i 11 punktami.

Dzięki niewielkiej różnicy w wolumenie i marżach serwisowych, ROC wykorzystał dobrą grę serwisową i zarządzanie obrotem.

„Staraliśmy się być pilni w tym meczu, ponieważ od teraz będziemy silnymi konkurentami do rywalizacji z rzędu, więc musimy stworzyć własne możliwości w grze i je zdobyć” – powiedział Michajłow.

READ  Priyanka Chopra spotyka młodych uchodźców z Ukrainy w Polsce i tworzy z nimi sztukę

„Nigdy nie będziemy w pełni usatysfakcjonowani naszą grą. Nawet jeśli zawsze gramy na maksa w tym meczu, nadal musimy pomyśleć o niektórych ulepszeniach, które musimy wprowadzić przeciwko trudnym przeciwnikom. Ale postaramy się grać lepiej”.

W pozostałych meczach Włochy i Brazylia zakończyły pierwszą rundę zwycięstwami. Podczas gdy zwycięstwo Brazylii w pięciu setach w puli A gwarantowało drugie miejsce, Włochy zdobyły w sumie 11 punktów.

Włochy pokonały Wenezuelę trzema punktami, ale ta ostatnia w dwóch kolejnych setach poddała się europejskiej drużynie 3:0 (25-22, 25-15, 25-17).

Osmani Juandorena był na boisku pewnego dnia, gdy zebrał 14 morderstw, dwa tomy i jednego asa, aby poprowadzić Włochów dzięki doskonałemu dziennemu występowi. Matteo Piano dodał 11 punktów z sześciu zwycięstw i pięciu nurków.

EP_Tokyo_Volleyball_ITA-VEN_0118A

Ofensywa Wenezueli skupiła się na lewej stronie i środku, gdzie Wilner Rivas i Edson Valencia zdobyli odpowiednio osiem i siedem punktów.

W grze, która doprowadziłaby do upadku kasyna, gdyby na aryjskiej arenie byli widzowie, Brazylia spotkała się z Francją przez ponad 2 godziny, aby przypieczętować umowę 3-2 (25-22, 37-39, 25-17,) . 21-25, 20-18) Sukces.

Starcie między dwoma potężnymi drużynami trwało do 2:38, obecnie najdłuższego meczu w historii olimpijskiej. Poprzedni mecz pomiędzy Iranem a Polską w meczu otwarcia Tokio 2020 był 2:34.

Każda drużyna na przemian kontrolowała wojnę prowadząc do szybkich zmian w pierwszych czterech setach, a zwycięstwo Francji 39-37 w drugim secie było punktem kulminacyjnym.

Dzięki ścisłej wymianie dwustronnych ataków zestaw wymagał długiego przedłużenia, zanim Francja mogła go zamknąć. Set trwał 51 minut, najdłużej w historii Igrzysk Olimpijskich. Poprzedni trwał 41 minut w pięciosetowym meczu pomiędzy Atenami 2004 Serbią a Czarnogórą i Grecją.

W piątym secie nastąpiło kolejne przedłużenie seta, ponieważ obie strony odmówiły rezygnacji z ciasnych wymian w atakach. Jednak kolejne zwycięstwa Yoandy’ego Leala zamknęły koniec drutu z 20-18 na korzyść Brazylii.

READ  Ukraina i Polska tworzą „specjalne stosunki”, ponieważ wojna zbliża sąsiadów

– Francuski rozgrywający (Benjamin Toniutti) jest bardzo dobry. Dobrze przestudiowali nasz zespół i zmienili wiele taktyk podczas meczu – powiedział brazylijski pomocnik Lucas Satcomp.

– Ten mecz był trudny. Potrzebujemy co najmniej dwóch setów, aby zająć drugie lub trzecie miejsce w rankingu. Wiemy, że to dobra drużyna defensywna i będzie nam ciężko stawić im czoła. Ale cieszę się, że odnieśliśmy to zwycięstwo.

Japonia awansowała do ćwierćfinału po tym, jak spadła z rywalem z Azji, Iranem, w napiętej piątki. Krajowa drużyna zanotowała zwycięstwo 3-2 (25-21, 20-25, 29-31, 25-22, 15-13), poprawiając swój rekord do 3-2 i zajmując trzecie miejsce w rankingu Puli A.

Masahiro Sekita wykonał ciężką pracę, prowadząc swoich strzelców, aby znaleźć odpowiednie miejsca do pokonania silnej obrony rywali, ale japoński rozgrywający Yuji Nishita zanotował swoje 30 punktów i był kluczowym czynnikiem w zwycięstwie.

„Chcieliśmy zdobyć naszych pomocników i recepcję, abyśmy mieli większe szanse na zdobycie wyniku. Częściowo jest to spowodowane dobrą koncentracją w rozgrywkach. Jestem szczęśliwy, że wygrałem ten mecz, ale myślę, że mogłem to zrobić więcej Chcę być – powiedział Setter Sekita.

Yuki Ishikawa i Ran Takahashi poprawili japoński atak odpowiednio o 20 i 19 punktów, podczas gdy Meesam Salehi zdobył 26 punktów dla Iranu.

„Nie zagrałem na 100 procent, ale musiałem zmusić się do gry, ponieważ to właściwe miejsce i czas, aby mocno naciskać. Czułem się bardzo zmęczony po tym ciężkim meczu.

W finale dnia Argentyna wygrała po raz trzeci i pokonała Stany Zjednoczone w równych setach (25-21, 25-23, 25-23).

Seter argentyński Luciano de Seco rozpoczął ofensywę od ataku na kluczowych strzelców Bruno Limę i Fagundo Conte potężnymi wahaniami linii ofensywnych i serwisowych.

IZN_2020_M_ARG_USA_035

Mimo, że Argentyna w pierwszym secie spokojnie zakończyła mecz, Limie udało się uciec przed atakiem na drugim miejscu, a Martin Ramos z niewielką dwupunktową przewagą z bloku. Argentyna grała agresywnie w końcowej fazie trzeciego seta i wykorzystała porażkę serwisową USA do obrony seta i meczu.

READ  Laurent Dubreuil zwycięzcą zawodów Pucharu Świata na 500 m mężczyzn w Polsce

Conte i Lima prowadzili Argentynę z odpowiednio 16 i 15 punktami, podczas gdy Tori Defalco i Matt Anderson prowadzili w ataku w USA z odpowiednio 13 i 11 punktami.

– Bardzo się cieszę z tego zespołu, ponieważ w mecz wkładamy całą naszą energię. Bardzo ciężko przygotowaliśmy się do tego meczu i dobrze zareagowaliśmy na najważniejsze momenty – powiedział Lima.

Tymczasem Kanada i Francja awansowały do ​​ćwierćfinału, zajmując czwarte miejsce w rundzie otwierającej.