Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska inflacja jest najwyższa od 13 miesięcy

Zdjęcie: ratmaner / Shutterstock.com

Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) w kwietniu inflacja cen konsumpcyjnych w Polsce wzrosła w kwietniu do najwyższego poziomu od 13 miesięcy.

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w kwietniu o 4,3% rok do roku, po wzroście o 3,2% w marcu. Ceny telekomunikacyjne wzrosły w kwietniu o 7,6%, podczas gdy ceny transportu wzrosły o 16,2%. Ceny mieszkań, wody, energii elektrycznej, gazu i innych paliw oraz edukacji wzrosły odpowiednio o 5,7% i 5,5%.

Po 1% wzroście w poprzednim miesiącu, w ujęciu miesięcznym, ceny konsumpcyjne wzrosły w kwietniu o 0,8%. W odrębnym raporcie warszawski GUS zwiększył PKB (PKB) Polski o 0,9% w pierwszym kwartale i spadł o 0,5% w czwartym kwartale.

Rocznie PKB spadał bez kontroli o 1,2%, ale był wolniejszy niż 2,7% spadek kwartał wcześniej. PKB wyrównany sezonowo spadł o 1,7% rok do roku do 2,7% w czwartym kwartale.

Wspieraj BUDAPESZT BUSINESS JOURNAL

Tworzenie magazynu godnego tego miana to kosztowna sprawa. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, informacje, którym można zaufać, czyli prawdziwe, dokładne i dostarczane bez strachu i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie starają się znaleźć model biznesowy, który pozwoli im na dalsze osiąganie doskonałych wyników bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem angażowania swoich czytelników jako ich najważniejszych partnerów.

Chcemy zaoferować tę samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości czasopisma biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Wsparcie PPJ i możesz wybrać, jak często i jak często będziesz przesyłać nam swoje wkłady.

READ  Narodowy Bank Polski nie zmienił stóp procentowych, uwaga na jutrzejszą konferencję prasową | pstryknąć