Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska ostrzega potencjalnych imigrantów, jej granica jest zamknięta

Polski rząd pracuje za granicą, aby ostrzec imigrantów, że granica kraju z Białorusią jest zamknięta i nie powinna przechodzić w jedno przejście do Unii Europejskiej.

Polscy dyplomaci na Bliskim Wschodzie iw Afryce rozmawiają z lokalnymi mediami i publikują wiadomości na najpopularniejszych kanałach komunikacji, aby uniemożliwić ludziom nielegalną próbę wjazdu do UE przez Białoruś – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Pridex.

Wielu imigrantów, głównie z Iraku, zmarło z wycieńczenia, próbując przedostać się przez drzewa i bagna z Białorusi do Polski. Jak powiedział Presidas, polscy dyplomaci rozmawiają z urzędnikami rządowymi w niektórych krajach, aby podnieść ich świadomość oraz ostrzec i chronić swoich obywateli i nakłaniać ich.

„Chcemy pomóc tym ludziom, dlatego nasze działania dyplomatyczne w tych krajach… i nasze ostrzeżenia, że ​​mogą paść ofiarą rozczarowania” – powiedział.

Członkowie UE Polska i Litwa zmierzyli się ostatnio z presją migracyjną z granicy z Białorusią. Oskarżyli białoruski rząd o wydawanie bezpłatnych wiz turystycznych i celowe wprowadzanie ludzi w błąd, że mogą wjechać do Unii Europejskiej nielegalnie wjeżdżając do sąsiednich krajów.

Rządy Polski i Litwy strzegły swoich granic wysokimi strażnikami, siłami zbrojnymi i płotami z drutu kolczastego, oskarżając Białoruś o działanie w odwecie za zachodnie sankcje.

Organizacje humanitarne i wpływowy polski Kościół rzymskokatolicki skrytykowały rząd za przekierowywanie grup imigrantów, w tym rodzin z dziećmi.

___

Śledź zasięg migracji AP na https://apnews.com/hub/migration

READ  Czechy i Polska przodują w rozwoju PRS