Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska planuje wysłać 10 000 żołnierzy na granicę z Białorusią

Polska planuje wysłać 10 000 żołnierzy na granicę z Białorusią

10:04: Trzech zabitych w rosyjskim ataku na ukraińskie miasto Zaporoże

W rosyjskim ataku rakietowym zginęły dwie młode kobiety i mężczyzna, a dziewięć innych osób zostało rannych atak późną środę w ukraińskim mieście Zaporoże, poinformowali w czwartek ukraińscy urzędnicy.

Reporter Reutera na miejscu zdarzenia widział, jak ratownicy podnoszą ciało na nosze i owijają je w czarny worek na zwłoki.

Ekipy ratownicze przekopywały się przez gruzy, a karetka stacjonowała w pobliżu uszkodzonych budynków.

„Trzy osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych, w tym 11-miesięczne dziecko – w wyniku strajku w centrum regionu” – poinformowało biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. „Rosyjski pocisk zabija 43-letniego mężczyznę i młodą kobietę w wieku 19 i 21 lat”.

Dwóch z nich zginęło na miejscu, a jedna kobieta zginęła w nocy – poinformowały władze Szpital.

9:27: Kijów mówi, że elektrownia jądrowa Zaporoże została przełączona na rezerwową linię energetyczną

Okupowana przez Rosję ukraińska elektrownia jądrowa Zaporoże ponownie straciła w nocy połączenie z ostatnią główną zewnętrzną linią energetyczną i została przełączona na linię rezerwową – poinformował w czwartek państwowy koncern energetyczny Energoatom.

Mówi się, że Energoatom jest największy w Europie Energia atomowa Zakład był na skraju przerwy w dostawie prądu, ponieważ linia rezerwowa miała mniej niż połowę mocy linii głównej.

„Taki reżim jest trudny dla elektrowni jądrowej, jego czas trwania jest ograniczony konstrukcją projektu i może doprowadzić do awarii kluczowych urządzeń. Energia jednostki” – powiedział Enerkottam w telegramie.

Zaporoska elektrownia jądrowa wraz z sześcioma reaktorami jest kontrolowana przez rosyjskie wojsko od pierwszych dni inwazji Moskwy w lutym 2022 roku.

8:27: Polska planuje wysłać 10 000 żołnierzy na granicę z Białorusią

Polska planuje przerzucić 10 tysięcy dodatkowych żołnierzy na granicę z Białorusią, aby wesprzeć straż graniczną – poinformował w czwartek minister obrony narodowej Mariusz Błaszak.

„Na granicy będzie około 10 tys. żołnierzy, z czego 4 tys. będzie bezpośrednio wspierać Straż Graniczną, a 6 tys. stanowić będzie rezerwę” – powiedział minister w rozmowie z publicznym radiem.

READ  Wojciech Schkesny uważa, że ​​zwycięstwo może pomóc Polsce przeciwko Szwecji”

„Przesuwamy wojsko bliżej granicy z Białorusią, żeby przestraszyć agresora, żeby nie odważył się nas zaatakować” – powiedział Błaszak.

Polska wyśle ​​2000 dodatkowych żołnierzy na granicę z Białorusią – poinformował w środę wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wasik.

5:33: Rosja twierdzi, że zestrzeliła 11 ukraińskich dronów w pobliżu Krymu, kolejne 2 leciały w kierunku Moskwy

RosjaMinisterstwo Obrony poinformowało, że w czwartek rano zestrzeliło 11 Ukraińców Drony w pobliżu Krym W nocy dwa drony przeleciały w kierunku stolicy Moskwy.

„Dwa UAV (bezzałogowe statki powietrzne) lecące w kierunku Moskwy zostały zniszczone” – poinformowało ministerstwo w oświadczeniu w Telegramie.

Mówi się, że dwa ukraińskie drony zostały zestrzelone w pobliżu miasta Sewastopol na wybrzeżu Krymu, a dziewięć kolejnych zostało przechwyconych przez wojnę elektroniczną i rozbiło się w powietrzu. Morze Czarne„Nie było doniesień o zniszczeniach ani ofiarach w żadnym z dotkniętych obszarów” – poinformowało ministerstwo.

Kluczowe wydarzenia ze środy, 9 sierpnia:

Prezydent Ukrainy powiedział, że dwie osoby zginęły, a kilka zostało rannych w środowym brutalnym rosyjskim ataku na miasto Zaporoże na południu Ukrainy. Wołodymyr Zełenski We wpisie w mediach społecznościowych. Zełenski opublikował wideo, na którym widać częściowo zniszczony kościół płonący i dymiący na dziedzińcu. Na nagraniu widać inny mocno zniszczony i płonący budynek, a także uszkodzone boisko do koszykówki.

Polska Powiedział, że wyśle ​​dodatkowe 2000 żołnierzy, aby wzmocnić wschodnią granicę z sąsiadami Białoruś, powiedział w środę wiceminister spraw wewnętrznych, próbując pokonać rekordową liczbę imigrantów. – To będzie wzmocnienie 2 tys. żołnierzy, a nie 1 tys.

Według Wczorajszy blog na żywo Aby zobaczyć, jak potoczyły się wydarzenia dnia.

© Studio graficzne France Médias Monde

(FRANCE 24 z AFP, AP i Reuters)