Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska TVP tworzy dla MIP-TV dwa nowe seriale dramatyczne

Polska TVP tworzy dla MIP-TV dwa nowe seriale dramatyczne

TVP, największy polski nadawca, ogłosiła, że ​​w swojej ofercie MIPTV pojawią się dwa seriale: komediodramat „Będziemy żyć razem” i dramat historyczny „Matylda”.

Sześcioodcinkowy „Będziemy żyć razem” był pierwszym wyprodukowanym w Polsce serialem, którego akcja rozgrywa się w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej. W serialu Basia i Tadeusz, polskie małżeństwo mieszkające w rezydencji zamożnej matki Basi, Magdy, sprowadzają do siebie dwójkę ukraińskich uchodźców, wywracając ich świat do góry nogami. Choć Magda niechętnie wita gości, ta niespodziewana sytuacja stwarza wiele momentów humorystycznych i wzruszających. TVP zauważa, że ​​w dalszym ciągu skupia się na wpływie wojny na życie zwykłych ludzi.

Więcej od Variety

„Będziemy żyć razem” z Leną Korną i Oksaną Serkasiną w rolach głównych. Reżyseria: Anna Maliszewska i Tadeusz Aysiak.

Trzynastoodcinkowa „Matylda” opowiada historię młodej buntowniczki, córki uczestnika powstania styczniowego 1863 roku. Akcja rozgrywa się w Lublinie, kilka lat po powstaniu. Tytułowa bohaterka, 17-letnia Matylda Bilińska, jest córką buntownika, bogatego ziemianina zesłanego na Syberię. Niespokojna Matylda nie jest zadowolona z indoktrynacji, jaką wpaja się dziewczętom w jej szkole z internatem. Jej buntownicza natura sprawia, że ​​musi szukać pomocy u najbliższej rodziny w pięknym ogrodzie na wsi. Tam przeżyje swoją pierwszą miłość, odkryje prawdę o swoich bliskich i nauczy się żyć na własnych zasadach. W końcu stanie twarzą w twarz ze śmiertelnym wrogiem.

Obydwa seriale wyprodukowała Telewija Polska. Producentem wykonawczym „Będziemy żyć razem” jest MTL Maxfilm, a producentem „Matyldy” jest Dellard.

„Obydwie serie mają niewiarygodnie wysoką wartość produkcyjną i są dwiema wyjątkowymi historiami, których postacie są możliwe do utożsamienia. „Matylda” jest częścią dramatu z okresu dojrzewania, który odzwierciedla bogatą historię Polski, a „Będziemy żyć razem” to fragment współczesnej historii, który odzwierciedla polską historię relacje z Ukrainą i jej mieszkańcami. Podoba nam się ta rola. Wiemy, że te dwa seriale wyróżnią się w MIPTV i odbiją się szerokim echem wśród widzów na całym świecie” – powiedziała Ursula Susko, dyrektor sprzedaży międzynarodowej TVP.

READ  Rozwijał się handel produktami rolnymi między Polską a Holandią

Najlepsza odmiana

Zapisać się Biuletyn Różnorodny. Śledź nas, aby otrzymywać najnowsze wiadomości Facebook, ŚwiergotI Instagrama.