Polska vs.  Albania – Sprawozdanie z meczu piłki nożnej – 27 marca 2023 r

Polska vs. Albania – Sprawozdanie z meczu piłki nożnej – 27 marca 2023 r

Bramka polskiego napastnika Karola Świederskiego przed przerwą zapewniła Albanii zwycięstwo 1:0 i zapewniła jej pierwsze punkty w grupie E w poniedziałkowych eliminacjach do Euro 2024.

Po porażce 3:1 z Czechami w pierwszym meczu w piątek, Polska przypieczętowała zwycięstwo dzięki Świderskiemu w 41. minucie. Podkręcił niski strzał w siatkę po zbiórce po tym, jak Jakub Kamiński uderzył w bramkę po rzucie wolnym.

Robert Lewandowski, dobrze notowany przez obronę Albanii, miał szansę na podwojenie prowadzenia w 63. minucie.

Napastnik Polski miał jeszcze jedną szansę w 84., ale jego uderzenie z dystansu przeleciało minimalnie nad poprzeczką.

Skrzydłowy Albanii, Myrto Uzuni, wywołał ciarki na plecach kibiców gospodarzy, kiedy był bliski wyrównania na dwie minuty przed końcem, kiedy oddał strzał tuż obok lewego słupka.

„Myśleliśmy tylko o kwalifikacjach, więc dzisiaj naszym zadaniem było dokończenie tego zwycięstwa i na szczęście to zrobiliśmy, ponieważ zrobiliśmy krok do przodu” – powiedział Świederski w rozmowie z TVB Sport.

– W pierwszej połowie zagraliśmy dobry futbol (i) mieliśmy kilka dobrych momentów w drugiej połowie. Szkoda, że ​​pod koniec zrobiło się nerwowo, ale na szczęście wygraliśmy.

W innych meczach grupy E Czechy zremisowały 0:0 z Mołdawią i utrzymały się na czele tabeli pod względem punktów z Polską.