Polska zapewniła sobie miejsce w Paryżu 2024 |  Naród wydarzeń

Polska zapewniła sobie miejsce w Paryżu 2024 | Naród wydarzeń

Niemiec Andreas Dybowski poprowadził Polskę do pierwszego miejsca w grupie C Wyznaczony przez FEI kwalifikator olimpijski do zawodów w Baborkowie (POL). W ten weekend walka między trzema narodami z Europy Środkowej zapewniła kwalifikacje dla drużyny Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024.

Reprezentacja Polski zapewniła sobie miejsce na Igrzyska Olimpijskie 2024 po zwycięstwie w kwalifikacjach olimpijskich FEI Event – ​​Grupa C Baborówko (POL). Zdjęcie autorstwa FEI.

Mając tylko jedno miejsce w grupie w eliminacjach, Czechy i Węgry rozczarowały drużyny, które odpowiednio zajęły drugie i trzecie miejsce, po trzech dniach zaciętej rywalizacji na wsi pod Poznaniem.

Polska, która zdobyła to samo miejsce w 2019 roku i zajęła 13. miejsce, była faworytem w weekend, aby zapewnić sobie miejsce w wyjściowym składzie na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Po piątkowej fazie ujeżdżenia Polska naprawdę prowadziła, prowadząc Węgry o prawie 10 punktów. polski lekkoatleta Paweł Warszawa Lucinda X Ani 4 prowadzi z wynikiem 29,7 pkt. Pomogli mu koledzy z drużyny. Jan Kimiński (Dziedziniec), Wiktoria Knap (Kwintus 134) i Małgorzata Korycka (Canvalencia), zajmując odpowiednio drugie, czwarte i ósme miejsce.

Dominacja Polaków została potwierdzona w sobotnim biegu przełajowym, gdzie ponownie zajęli pierwsze miejsce, tym razem w biegu na 5700 m Marcina Konarskiego, który uzyskał optymalny czas 10 minut. Jadąc jako ostatni w polskiej drużynie, Warszawicz był pewien, że trzej zawodnicy przed nim odjechali z karami 16,4 i bez zawieszeń. Kamiński wykonał zaledwie 1,2 rzutu karnego, a Gorica dodał 6,4. Knapp zakończyła dzień zadowolona ze swojego wyniku w ujeżdżeniu, przekraczając belkę z jedną sekundą do końca na zegarze.

Małgorzata Korycka (POL) & Quintus 134 – Baborowko WKKW – CCIO4* – Kwalifikacja olimpijska do grupy C. Zdjęcie autorstwa FEI.

Węgry wciąż miały nadzieję na wyprzedzenie Polski na etapie przełajowym, po ujeżdżeniu była duża różnica między obiema drużynami i wkrótce ich drużyna się rozpadła. Tylko Imre Toth, Gibres 8, jechał czysty na pokładzie, ale otrzymał kary 8 razy. Noémi Viola Doerfer i Crystal Barney zostały wyeliminowane po upadkach – w wyniku błędnej oceny progresji między dwoma elementami kombinacji – a Balázs Kaizinger zdecydował się wycofać na trasie z koniczynką 15.

READ  „Nie możesz nas klonować”: polscy lekarze wołają o pomoc w miarę wzrostu liczby zgonów z powodu COVID

Mówiąc o sobotnim występie, John Kaminski, który zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej w klasie kwalifikacyjnej, powiedział: „Wiedziałem, że muszę to skończyć dla kraju”.

Tor stworzony przez projektantkę toru Simone Tarrant poprowadził polską drużynę do zwycięstwa w niedzielnej rundzie skoków. Wszyscy czterej polscy kolarze ukończyli trasę, dodając łącznie tylko 9,2 punktów do swojej ogólnej punktacji drużynowej. Z płotem w ręku i kilkoma sekundami do końca, Jan Kamiński zajął pierwsze miejsce, obok kolegi z drużyny Malkorsaty Goricy na podium na trzecim miejscu, a ich rodak Mateusz Kiemba wywalczył do domu srebrny medal. Czechy w klasyfikacji generalnej uplasowały się na drugim miejscu Polak z notą 129,9 pkt i 1158,8 pkt. przed Matejem Szuktolakiem (Quaid) i Miroslavem Trundą (Dirnka Ruf) na miejscach ósmym i dziewiątym. Węgry zajęły trzecie miejsce Na 2117,9 pkt.

Mówiąc o sukcesie Polski, Szef Ekipy Andreas Dybowski powiedział:

„To wynik bardzo dobrego ducha zespołu i pracy zespołowej. Pierwszą rzeczą, o której powiedziałem kolarzom, jest to, że potrzebujemy bezpiecznych okrążeń i nie ma nic złego w tym, że na jakiś czas można ukarać” – Andreas Dybowski (POL)

POL – Kamiński – Korycka – Knap – Warszawski – Baborowko WKKW – CCIO4* – Eliminacje olimpijskie do Grupy C. Fotka FIE.

Na wydarzenie w Paryżu 2024 dostępnych jest 16 miejsc dla drużyn, w tym jedno dla gospodarza, Francji. Niemcy (Mistrzowie Świata 2022 w Herning), USA, Nowa Zelandia, Wielka Brytania (Mistrzowie Tokio 2020), Irlandia, Szwecja i Szwajcaria zapewniły sobie siedem miejsc, a Polska jest obecnie na dziewiątym miejscu, więc walka o pozostałe miejsca jest zacięta. Te 16 drużyn to najwyżej sklasyfikowane drużyny na Mistrzostwach Świata FEI WKKW 2022 w Pradoni del Vivaro (ITA).

Grupy F i G (Afryka, Bliski Wschód, Azja Południowo-Wschodnia i Oceania) wybiorą jeszcze dwie drużyny, podobnie jak zawody FEI, wyznaczone przez FEI zawody kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Millstreet w Irlandii w czerwcu. Mistrzostwa Europy w Pin du Harz we Francji w sierpniu i Igrzyska Panamerykańskie 2023 w Santiago w Chile w październiku. Ostatnią szansą na zapewnienie miejsca dla jednej drużyny na Paryż 2024 jest seria FEI Event Nations Cup™, która kończy się jesienią w Bokelo w Holandii.

READ  7 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić na lotnisku

Zdobywcy srebra Australijczycy z pewnością będą chcieli znaleźć się na liście, wraz z broniącymi tytułu mistrzami Wielkiej Brytanii i Francji, których drużyna zdobyła brąz na imprezie w Tokio. Wśród 10 najlepszych japońskich drużyn, Włochy (siódme) i Chińska Republika Ludowa (dziewiąte) nie zakwalifikowały się jeszcze.

Nie wszystko stracone dla sportowców, którzy nie zakwalifikowali się do rywalizacji w Chateau de Versailles w przyszłym roku. Oprócz 16 miejsc drużynowych (48 zawodników), w kilku grupach olimpijskich ma być przydzielonych 17 miejsc kwotowanych indywidualnie. Ostateczne miejsca zostaną określone w 2024 roku i zostaną ogłoszone przez FEI po ich potwierdzeniu.