Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski CD Projekt odnotował wzrost zysku netto za cały rok o 39%

Polski CD Projekt odnotował wzrost zysku netto za cały rok o 39%

GDAŃSK (Reuters) – CD Projekt, największy polski producent gier, odnotował w czwartek 39% wzrost zysku netto za cały rok, dzięki wysokiej sprzedaży swojej flagowej gry Cyberpunk 2077 i dodatku Phantom Liberty.

Zysk netto wyniósł 481,1 mln zł (120,66 mln dolarów), przewyższając oczekiwania analityków na poziomie 428 mln zł. Przychody za ten rok wzrosły o 29% do 1,23 miliarda złotych.

„Aktualizacja 2.0 i dodatek Phantom Liberty do gry Cyberpunk 2077 zostały wydane we wrześniu i spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony graczy, jak i mediów gamingowych, co przełożyło się na wysoką sprzedaż obu tytułów” – powiedział w oświadczeniu dyrektor finansowy Piotr Nielubowicz.

„W ciągu trzech lat nasze skumulowane przychody ze sprzedaży gier z serii Cyberpunk przekroczyły 3 miliardy złotych, co dodatkowo potwierdza siłę tego IP” – dodał.

Wyniki za 2023 rok są drugimi najlepszymi w historii grupy.

CD Project czeka jednak obecnie dwa lata bez premier gier, a przychody w kolejnych kwartałach będą opierać się głównie na sprzedaży istniejących gier.

Zarząd CD Projekt zarekomendował dywidendę w wysokości 1 zł na akcję za 2023 rok.

Według stanu na 29 lutego nad projektami firmy pracowało 627 programistów. W Projekt Polaris, pierwszą część nowej trylogii o Wiedźminie, zaangażowało się ponad 400 osób.

(Raport: Adriana Ebert; redakcja: Kirsten Donovan i Leslie Adler)

READ  Geely postrzega Polskę jako bazę produkcyjną UE