Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski dział turystyki pomaga ukraińskim uchodźcom

Polski dział turystyki pomaga ukraińskim uchodźcom

Duże firmy turystyczne również włączyły się w działania mające na celu zapewnienie udogodnień i usług uchodźcom. Airbnb, we współpracy z organizacją non-profit Airbnb.org, nawiązał współpracę z gospodarzami, aby zapewnić bezpłatne tymczasowe zakwaterowanie 100 000 uchodźców uciekających z Ukrainy do sąsiedniej Polski, Węgier i Rumunii.

Tysiące ludzi na całym świecie Próbując wysłać pieniądze do ukraińskich właścicieli domów, zarezerwowali i opłacili Airbnbs na Ukrainie. Firma poinformowała, że ​​między 2 a 3 marca zarezerwowano ponad 61 000 noclegów na Ukrainie, z czego 34 000 w Stanach Zjednoczonych.

Paige Holden, lat 43, projektant wnętrz z Los Angeles, początkowo był sceptycznie nastawiony do inicjatywy, obawiając się, że jeśli zarezerwuje nieruchomość Airbnb, sponsorzy nie będą mogli uzyskać dostępu do funduszy. Ale po zbliżeniu się do niektórych z nich i zobaczeniu ich frustracji, natychmiast zarejestrował miejsce zamieszkania na posiadłości w Kijowie, co przesłało 4700 dolarów pięcioosobowej rodzinie.

„Po tym, jak wysłałem zapytanie, kobieta z Kijowa przysłała mi zdjęcie trójki swoich małych dzieci, czających się w zimnej, ciemnej piwnicy pełnej innych chaotycznych rodzin” – powiedziała Holden.

„Musimy pamiętać, że ci ludzie stracili wszystko z dnia na dzień, domy, dochody, nie mieli nic poza walką o życie” – powiedział.

W zeszłym tygodniu 27-letni Benjamin Wagner, przewodnik wycieczek w niepełnym wymiarze godzin i student historii w Berlinie, zgłosił się na ochotnika za pośrednictwem grupy WhatsApp, aby zabrać uchodźców z głównego dworca kolejowego do rodzin w całym mieście.

„W tej chwili nie ma znaczenia, skąd pochodzisz, co robisz i gdzie pracujesz” – powiedział. – powiedział Wagner. „Wszyscy ponosimy zbiorową odpowiedzialność za pomoc naszym ukraińskim braciom i siostrom. Ten kryzys humanitarny dotyka nas wszystkich i jutro możemy być na ich miejscu.