Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski napastnik Milik dołączył do Juventusu wypożyczony z Marsylii

: Polski napastnik Arkadiusz Milik dołączył do Juventusu na rok wypożyczenia od drużyny Ligue 1 Olympique Marsylia, poinformował w piątek klub Serie A.

Juventus powiedział, że umowa obejmuje opcję wykupienia go za siedem milionów euro (6,98 miliona dolarów), płatną w ciągu trzech lat, z dalszymi dodatkami związanymi z wynikami o wartości dwóch milionów euro.

Klub zapłacił opłatę pożyczkową w wysokości do dwóch milionów euro, aby podpisać napastnika z francuskiego klubu.

„(Milic) to napastnik, który oprócz niezwykłej siły fizycznej, jest biegły w grze w powietrzu i jest przede wszystkim niebezpieczny w polu karnym” – powiedział Juventus.

„Milic to środkowy napastnik z prawdziwym celem”.

Włoskie media podały, że Juventus chciał wzmocnić swoją przewagę, kupując napastnika Barcelony Memphis Depay, ale zakończyły pogoń za reprezentantem Holandii z powodu żądań finansowych Barki.

Milik powrócił do włoskiej Serie A, gdzie podczas 4 i pół roku gry w Neapolu zaliczył ponad 120 występów i prawie 60 goli we wszystkich rozgrywkach.

Do Marsylii dołączył na 18-miesięcznej pożyczce w styczniu 2021 r., z obowiązkiem kupna, który został wdrożony w zamkniętym sezonie. Do tego czasu strzelił 30 bramek dla Francji.

28-latek zaliczył 62 występy na arenie międzynarodowej i strzelił 16 bramek dla Polski.

W Juve Milik dołącza do międzynarodowego bramkarza Polski Wojciecha Szczęsnego, który na stałe przeszedł do Serie A po wypożyczeniu do Romów z angielskiej Premier League Arsenalu w 2017 roku.

(1 USD = 1,0044 euro)

READ  Polska osiągnie 30 gigawatów energii słonecznej do 2030 r. - pv Magazine International