Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polskie LPP afiliowane w CmiA to najnowsze

Kredyt Martin J Kielmann

Dołączając do CmiA, LPP – do jego marek należą Reserved i Cropp. House, Mohido i Shinze – wyraźnie angażują się w zrównoważoną uprawę bawełny i ludzi w krajach, w których uprawia się bawełnę.

Zakup 60 milionów sztuk rocznie w ramach kontraktu od działającej na całym świecie firmy modowej wspiera jej strategiczne cele zrównoważonego rozwoju, które obejmują znaczne zwiększenie odsetka produktów przyjaznych dla środowiska i egzekwowanie dobrych standardów produkcji dla zrównoważonego przemysłu tekstylnego.

CmiA to uznana na całym świecie marka wytrzymałej bawełny produkowanej w Afryce. Założona w 2005 roku przez hamburską fundację Aid by Trade Foundation (AbTF), firma wykorzystuje bawełnę zamiast darowizn w celu ochrony środowiska i poprawy warunków życia rolników uprawiających bawełnę i ich rodzin.

„Bawełna jest jednym z najważniejszych surowców do produkcji naszych tekstyliów. Możliwość przejrzenia bawełny wyprodukowanej w Afryce w celu zakupu cennego surowca, który znacznie zmniejszy emisje gazów cieplarnianych, oszczędzi zasoby naturalne i spełni normy społeczne, to kluczowy krok w realizacji naszej strategii „dla ludzi naszej planety”. Mówi Dorota Jankovska-Tomkov, dyrektor Towarzystwa Ekologicznego i Zarządzania LPP (ESG).

Za każdy materiał tekstylny ze znakiem CmiA LPP płaci AbTF opłatę licencyjną. Dochody z licencji są następnie ponownie inwestowane w działalność CmiA w Afryce, skupiając się na szkoleniu drobnych rolników w zakresie zrównoważonych metod uprawy i podstaw prowadzenia działalności gospodarczej.

Ponadto norma CmiA zabrania stosowania nasion modyfikowanych genetycznie oraz wycinania lasów pierwotnych. Do nawadniania wykorzystywana jest wyłącznie woda deszczowa. Według niedawnych badań bawełna CmiA ma znaczący niewielki ślad ekologiczny, a szkolenia prowadzone przez CmiA mogą pomóc w poprawie warunków życia małych rodzin rolniczych.

Bawełna z certyfikatem CmiA jest obecnie uprawiana przez około milion drobnych rolników w dziesięciu krajach Afryki Subsaharyjskiej, co stanowi około 30% afrykańskiej produkcji bawełny.

Uruchomiono CmiA Inicjatywa CmiA neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla W zeszłym miesiącu dostarczyła certyfikowaną bawełnę, która została certyfikowana zgodnie ze standardem CmiA, jednocześnie stopniowo zmniejszając emisje gazów cieplarnianych na każdym etapie od produkcji bawełny po odziarnianie.

READ  Polska rozwija się z niemieckim projektem spinoffu węgla

CmiA niedawno podpisała kontrakt z nowymi partnerami, w tym BRAX z Niemiec, Jolo Fashion Group z Holandii i Shinsegae International z Korei Południowej.