Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polskie oczy to dla niektórych konieczność przed czwartą falą COVID

WARSZAWA, 29 czerwca (Reuters) – Polska może wprowadzić obowiązek szczepień dla niektórych zagrożonych COVID-19, aby zapobiec nowym infekcjom od sierpnia, powiedział we wtorek minister zdrowia.

Ponad 38 milionów ludzi w kraju zaszczepiło 12,8 miliona ludzi, ale urzędnicy ostrzegają, że ci, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni, będą mieli problemy z zaszczepieniem.

„Niestety mamy wrażenie, że osiągnęliśmy pewien pułap – trudno przekonać tych, którzy się nie zgadzają, bo wszystkie argumenty i inne działania zostały już podjęte” – powiedział Adam Nidzeilsky Radiu Plus, katolickiej rozgłośni radiowej.

„Mówimy o sytuacjach, takich jak obowiązkowe szczepienia dla tych, którzy są bardziej narażeni na poważne skutki COVID – mówimy tutaj o seniorach, ale nie o lekarzach” – powiedział.

Nidzielski zauważył, że w Wielkiej Brytanii rośnie liczba zakażeń wywołanych przez wysoce zaraźliwą odmianę delta.

„To, co dzieje się w Wielkiej Brytanii, dzieje się około dwa miesiące później… W naszym przypadku czwarta fala prawdopodobnie pojawi się w drugiej połowie sierpnia” – powiedział.

Nitzilsky powiedział później, że wskaźniki szczepień w różnych regionach będą czynnikiem określającym dalsze ograniczenia, jeśli liczba przypadków wzrośnie.

„Do tej pory mapa kontroli była oparta na liczbie nowych infekcji… jednym z parametrów, który teraz rozważamy, jest wielkość szczepionki” – powiedział na konferencji prasowej.

We wtorek w Polsce zgłoszono 123 nowe przypadki COVID-19, część liczby w szczycie trzeciej fali wiosną, z ponad 35 000 przypadków dziennie.

W sumie w Polsce zgłoszono 2 879 811 zakażeń COVID-19 i 75 005 zgonów.

Raport Alana Charlischa i Powella Florkievicha; Edytowanie przez Philippę Fletcher

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  Żółta kartka oznacza uzyskanie licencji VASP w Polsce