Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Port Lotniczy Łódź: Anna Mitera – Prezes Zarządu Portu Lotniczego Łódź, wyróżniona w gronie 100 najbardziej wpływowych osób polskiej turystyki w 2023 roku | Port Lotniczy Łódź Centralna Polska

Waszaturystyka.pl już po raz ósmy ogłosiła listę 100 najbardziej wpływowych osób w turystyce w Polsce.

Na koniec każdego roku, Waszaturystyka.pl Zawsze ogłasza listę 100 osób, które znacząco wpływają na turystykę w Polsce. Na liście znajdują się dyrektorzy generalni linii lotniczych, lotnisk, biur podróży, firm turystycznych i branży hotelarskiej.

Z #Łódzi na listę trafiły tylko dwie osoby: Tomasz Koralewski, szef Łódzkiej Organizacji Turystycznej (28. miejsce) i dr Anna Mitera, dyrektor Łódzkiego Portu Lotniczego (64. miejsce). Ich współpraca przy organizowaniu m.in. datków dla przemysłu „Forum Roots Europe 2023 w Łodzi” Zgoda. Wydarzenie uznawane jest za jedno z najbardziej prestiżowych w europejskiej branży lotniczej, gromadząc do Polski 1200 delegatów z europejskich linii lotniczych i lotnisk.

Oto pełne uzasadnienie jury:

„Anna Mitera, Prezes Zarządu Łódzkiego Portu Lotniczego: Doktor nauk ekonomicznych, specjalizująca się w rozwoju strategicznym, głównie w transporcie. Od siedmiu lat pełni funkcję Prezesa Portu Lotniczego w Łodzi. Odpowiadała za organizację Forum Routes Europe. 2023 w Łodzi, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w europejskim biznesie lotniczym, zgromadziło do Polski 1200 delegatów z europejskich linii lotniczych i lotnisk.

Wcześniej pracował jako asystent na Uniwersytecie Łódzkim i kierował Departamentem Polityki Transportowej i Spraw Międzynarodowych w Ministerstwie Infrastruktury. Brał udział w inicjatywach europejskich związanych z kształtowaniem polityki transportowej i koordynowaniem spraw przygotowywanych na potrzeby Unii Europejskiej.”

Jesteśmy bardzo dumni, że na liście znalazło się jedynie 7 z 15 liderów polskich portów lotniczych. Oprócz Anny Mitery na liście znaleźli się także dyrektorzy lotnisk w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Rzeszowie i Poznaniu.

READ  Polska zwiększyła swoje rezerwy złota o 15 ton, największy wzrost od blisko 3 lat