Portugalia i Polska zdobyły finały Mistrzostw Świata

Robert Lewandowski strzelił z rzutu karnego, dając Polsce zwycięstwo nad Szwecją i miejsce w Katarze.

Portugalia pokonała Macedonię Północną 2:0, a Polska tym samym wynikiem pokonała Szwecję we wtorek w finale play-off, aby zapewnić sobie miejsce na mundialu 2022 w Katarze.

Bruno Fernandez strzelił dwa gole dla Portugalii, aby pokonać Bałkany, którzy pokonali mistrzów Europy Włochy w zeszłym tygodniu.

Cristiano Ronaldo zakończył podanie w pierwszej połowie i połączył się z majestatycznym dośrodkowaniem Diego Jotty w drugiej połowie, dając niewątpliwe zwycięstwo.

Najlepszy wynik Ronaldo dotarł do półfinału w 2006 roku, kiedy Portugalia przegrała z Niemcami.

„Teraz, po wygraniu Euro i Ligi Narodów, Portugalia marzy o przyniesieniu ogromnej radości”.

Robert Lewandowski strzelił gola z rzutu karnego w drugiej połowie, kiedy Polska zajęła miejsce przed rozentuzjazmowaną publicznością na Sorzo.

Po zdominowaniu drugiej połowy, w piątek Polska zremisuje w fazie grupowej finałów Mistrzostw Świata od 21 listopada do 18 grudnia.

Sędzia wycelował prosto w cel, Lewandowski normalnie strzelił, czekał na ruch Robina Olsona, a następnie wbił piłkę na lewo od szwedzkiego bramkarza.

„To było takie trudne. To znaczy ta presja!” Lewandowski powiedział. „Chociaż wykonałem wiele rzutów karnych w swojej karierze, to było to trudne i wiem, że ten moment będzie bardzo ważny.

Szwedzki obrońca Marcus Danielson wyszedł na czystą poślizg, pozostawiając Jilinsky’ego w wątpliwość.

Kiedy szwedzka obrona pozwoliła polskiemu napastnikowi na rzadką spóźnioną okazję w tym rejonie, tylko jedna doskonała interwencja Olsena uniemożliwiła Lewandowskiemu drugą bramkę.

Obecnie do mistrzostw świata zakwalifikowało się 12 europejskich drużyn.