Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Potężna burza słoneczna zbliżająca się do Ziemi może wpłynąć na sygnały telefonu komórkowego i GPS

  • Według serwisu Spaceweather.com burza pochodząca z atmosfery Słońca może mieć znaczący wpływ na region przestrzeni zdominowany przez pole magnetyczne Ziemi.

przez hindustantimes.com | By Susmita PakrasiHindustan Times, Nowe Delhi

Opublikowano 11 lipca 2021 o 7:58 rano

Potężna burza słoneczna zbliża się do Ziemi z prędkością 1,6 miliona km i ta burza uderzy w Ziemię w niedzielę lub poniedziałek. Według serwisu Spaceweather.com burza pochodząca z atmosfery Słońca może mieć znaczący wpływ na region przestrzeni zdominowany przez pole magnetyczne Ziemi.

Widok niebiańskiej iluminacji

Z powodu burzy słonecznej będzie piękny widok niebiańskiej iluminacji dla mieszkańców bieguna północnego lub południowego. Osoby mieszkające w pobliżu tych obszarów mogą spodziewać się nocą pięknej zorzy polarnej.

Prędkość 1,6 miliona

Według NASA burza słoneczna zbliża się do Ziemi z prędkością około 1,6 miliona kilometrów na godzinę i może jeszcze bardziej przyspieszyć. NASA powiedziała, że ​​sygnały satelitarne mogą zostać zakłócone przez burze słoneczne.

Wpływ burzy słonecznej na Ziemię

Według Spaceweather.com, z powodu burz słonecznych zewnętrzna atmosfera Ziemi może zostać podgrzana, co może mieć bezpośredni wpływ na satelity. Może to powodować zakłócenia w nawigowaniu GPS, sygnale telefonii komórkowej i telewizji satelitarnej. Prąd w liniach energetycznych może być wysoki, co może również spowodować wysadzenie transformatorów.

Blisko

READ  Astronomowie widzą czarną dziurę połykającą gwiazdę neutronową