Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Powszechny błąd hipoteczny popełniany przez wielu Australijczyków

Powszechny błąd hipoteczny popełniany przez wielu Australijczyków

Olivia Day dla Daily Mail Australia

04:44 24 maja 2023, aktualizacja 06:27 24 maja 2023

  • Tradie traci kredyt mieszkaniowy z powodu wspólnego czynu
  • Deweloper dzieli się swoimi najważniejszymi wskazówkami, jak uzyskać zatwierdzenie

Deweloper ujawnił, że Australijczykom odmawia się kredytu mieszkaniowego, ponieważ wydają na samochody – i podzielił się kilkoma prostymi wskazówkami, które pomogą Ci uzyskać zatwierdzenie.

Andrzej Campbell, Specjalizuje się w domach i gruntach dla pierwszych nabywców domówOstrzegł przyszłych właścicieli domów, aby zastanowili się dwa razy, zanim wydają pieniądze na nowy samochód.

Campbell powiedział, że zaciągnięcie pożyczki samochodowej lub osobistej w wysokości 15 000 USD może zmniejszyć zdolność pożyczkową wnioskodawcy do kredytu mieszkaniowego o 100 000 USD.

Powiedział, że dwudziestokilkuletni mężczyzna był gorzko rozczarowany, gdy złożył wniosek o pożyczkę mieszkaniową wkrótce po tym, jak pożyczył pieniądze na zakup nowego Forda Rangera.

Campbell powiedział, że zdolność tego człowieka do zaciągania pożyczek spadła z 600 000 do 200 000 dolarów, ponieważ musiałby dokonywać miesięcznych płatności z wysokimi odsetkami za swojego nowego Forda Rangera, który jest aktywem tracącym na wartości.

Specjalista powiedział Daily Mail Australia, że ​​w oczach banku miesięczne płatności w wysokości od 1200 do 1300 USD wskazywałyby, że wnioskodawca nie ma wystarczającej ilości gotówki, aby wygodnie spłacić kredyt mieszkaniowy – przy wciąż rosnących stopach procentowych.

Pewnego dnia rozmawiałem z młodym mężczyzną, który zarabiał 112 000 dolarów rocznie. Jeden człowiek, żadnych innych zobowiązań, wyjaśnił pan Campbell w a TIK Tok Wideo na początku tego tygodnia.

I myślę sobie: Nie ma problemu, ten facet mógłby pożyczyć około 600 000 $ na swój pierwszy dom. Następnie powiedział mi, że właśnie zaciągnął nowy kredyt samochodowy w wysokości 80 000 $ na Forda Rangera.

READ  Najlepsze strzelanki FPS z 2022 r

Specjalista ds. domów i gruntów z Perth, Andrew Campbell, ostrzegł przyszłych właścicieli domów, aby zastanowili się dwa razy, zanim wydadzą jakiekolwiek pieniądze na nowy samochód.

Tak więc jego zdolność pożyczkowa wzrosła z około 600 000 USD do 200 000 USD, a może mniej.

Jeśli myślisz o zakupie nowego samochodu, najpierw postaraj się zdobyć dom, ponieważ bardzo łatwo jest później uzyskać nowy kredyt samochodowy, gdy udowodnisz swoją spłatę kredytu mieszkaniowego i poczujesz się komfortowo. Oni.

Następnie możesz określić, co możesz spłacić z kredytu samochodowego.

Campbell powiedział, że jeśli kupujący po raz pierwszy kupią samochód przed zaciągnięciem kredytu mieszkaniowego, może to „znacząco” zmniejszyć ich zdolność do zaciągania pożyczek.

Powiedział, że banki rozważą wszystkie długi przed zatwierdzeniem kredytu mieszkaniowego, co z kolei może zmniejszyć liczbę domów dostępnych dla wnioskodawcy.

„Możesz mieć jakiś dług, ale ograniczy to twoją zdolność do pożyczania” – powiedział.

Campbell powiedział, że ludzie, którzy chcą wejść na rynek nieruchomości, powinni upewnić się, że nie mają żadnych niezapłaconych rachunków i mają dobry kredyt.

Kupując swój pierwszy dom, warto również pamiętać, że nie jest to dom na zawsze. Upewnij się, że możesz sobie na to pozwolić i nie przesadzaj z krzykliwymi dodatkami, takimi jak kafelki od podłogi do sufitu lub wysokie sufity.

Campbell (na zdjęciu z klientem w kwietniu) powiedział, że jeśli kupujący po raz pierwszy kupują samochód przed zaciągnięciem kredytu mieszkaniowego, radykalnie zmniejsza to ich zdolność do zaciągania pożyczek
Deweloper zachęcał kupujących po raz pierwszy do zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego przed zakupem nowego samochodu (na zdjęciu Ford Ranger, jeden z najlepiej sprzedających się SUV-ów w Australii)

Co robić, a czego nie robić, aby ubiegać się o kredyt mieszkaniowy:

Do Upewnij się, że masz dobry kredyt

Do Upewnij się, że nie ma żadnych zaległych rachunków

Do Utrzymuj stabilny i bezpieczny dochód

NIE Uzyskaj samochód lub pożyczkę osobistą

NIE Nadmierne korzystanie z własności

NIE Wydaj pieniądze na efektowne dodatki do swojego nowego domu

Zachęcał kupujących po raz pierwszy, aby zachowali „czyste konto”, nie wchodząc na żadne konto bankowe i utrzymując stały dochód.

Campbell powiedział, że większość jego klientów to młodzi Australijczycy w wieku 20 i 30 lat, którzy chcieli zostawić czynsz za sobą.

READ  Jak pokonać Volo w Pokemon Legends: Arceus

„Płacą wysoki czynsz, więc równie dobrze mogą spłacać kredyt hipoteczny” – powiedział.

„Kupno domu jest lepszą decyzją finansową niż kupno samochodu”.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem pierwszego domu, pan Campbell zaleca rozmowę z lokalnym brokerem finansowym.

Dlaczego otrzymanie kredytu samochodowego wpływa na mój wniosek o kredyt hipoteczny?

1. Wskaźnik zadłużenia do dochodu: Kredytodawcy biorą pod uwagę stosunek długu do dochodu (DTI), który porównuje miesięczne spłaty zadłużenia z miesięcznym dochodem. Zaciągając kredyt samochodowy zwiększasz swoje miesięczne zobowiązania dłużne, co zwiększa Twoje DTI. Kredytodawcy na ogół mają określone limity DTI, które pożyczkobiorcy muszą spełnić, aby zakwalifikować się do kredytu hipotecznego. Wyższy DTI spowodowany pożyczką samochodową może ograniczyć kwotę, którą możesz pożyczyć na kredyt mieszkaniowy.

2. Miesięczne zobowiązania płatnicze: Kiedy zaciągasz kredyt samochodowy, zobowiązujesz się do dokonywania miesięcznych płatności przez określony czas. Płatności te są uwzględniane w całkowitych zobowiązaniach finansowych. Kiedy ubiegasz się o pożyczkę mieszkaniową, pożyczkodawcy oceniają twoją zdolność do zarządzania zarówno spłatami kredytu hipotecznego, jak i istniejącym długiem. Dokonanie większej miesięcznej spłaty kredytu samochodowego zmniejsza ilość pieniędzy dostępnych na opłacenie kwoty mieszkaniowej, co może zmniejszyć twoją zdolność do pożyczania.

3. Wykorzystanie kredytu: Innym czynnikiem wpływającym na zdolność kredytową jest wskaźnik wykorzystania kredytu. Mierzy kwotę kredytu, z którego korzystasz, w porównaniu z całkowitym dostępnym kredytem. Kiedy zaciągasz kredyt samochodowy, zwiększa on całkowite zadłużenie, co zwiększa wskaźnik wykorzystania kredytu. Wyższe wykorzystanie kredytu może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową i sprawić, że kredytodawcy będą bardziej ostrożni przy zatwierdzaniu dodatkowych pożyczek, takich jak kredyt hipoteczny.

4. Ocena ryzyka: Pożyczkodawcy oceniają ryzyko związane z pożyczaniem pieniędzy. Zaciąganie większego zadłużenia poprzez finansowanie samochodu może sprawić, że pożyczkodawcy będą wyglądać na bardziej ryzykownych. Mogą być bardziej niechętni do oferowania dodatkowego kredytu, takiego jak kredyt mieszkaniowy, jeśli zdadzą sobie sprawę, że masz już znaczną kwotę długu do zarządzania.

READ  Nowe odkrycie naukowe: komputery kwantowe mogą być zasilane przez starożytny kamień namibijski