Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pożar objął centrum handlowe w stolicy Polski z 1400 placówkami

Pożar objął centrum handlowe w stolicy Polski z 1400 placówkami

Ogromny pożar wybuchł w dużej galerii handlowej w stolicy Polski, w której znajduje się około 1400 sklepów i stacji paliw.

Nad dużym obszarem można było zobaczyć ogromne kłęby czarnego dymu. Straż pożarna poinformowała, że ​​ponad 80% kompleksu handlowego Marywielska 44 na warszawskiej Białowieży zostało zniszczonych.

Policja twierdzi, że nikt nie odniósł obrażeń, ale handlarze są zdesperowani po utracie środków do życia. Gazeta Wyborcza podała, że ​​niektórzy wietnamscy sprzedawcy chcieli wejść do lokalu, aby uratować swój towar, ale zostali zablokowani przez ochroniarzy.

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Wietnamskich w Polsce stwierdziło, że pożar stanowi „ogromną stratę finansową dla przedsiębiorców”, dodając, że jest to „straszna tragedia dla tysięcy przedsiębiorców i ich rodzin”.

W akcji wzięła udział liczna grupa ratowników, w tym ratowników chemicznych i środowiskowych. Władze wysłały SMS-a do mieszkańców Warszawy, ostrzegając ich przed pożarem i prosząc o zamknięcie okien.

Właścicielem centrum handlowego jest Mirbut, spółka budownictwa przemysłowego notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Warszawska policja poinformowała, że ​​wszczęła dochodzenie w sprawie pożaru, który rozpoczął się o 3:30 czasu lokalnego (0130 GMT), ale nie ustaliła jeszcze przyczyny.

Władze miasta Warszawy planują w poniedziałek omówić pomoc finansową dla małych przedsiębiorstw, których źródła utrzymania zostały zniszczone.

Centra handlowe i duże sklepy są zazwyczaj zamknięte w niedzielę ze względu na zakaz handlu nałożony przez poprzedni rząd, który był blisko związany z Kościołem katolickim. Z zakazu zwolniono jednak właścicieli małych firm, a wiele małych sklepów w centrum było otwartych w niedziele.

READ  US Open: 3. runda gry podwójnej kobiet Lynette z Polski – sekcja angielska