Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Późna zmiana służby koronacyjnej króla Karola po publicznej reakcji

Późna zmiana służby koronacyjnej króla Karola po publicznej reakcji

Po sprzeciwie opinii publicznej nastąpiła spóźniona zmiana w służbie koronacyjnej.

Król Karol III zostanie formalnie koronowany podczas ceremonii koronacyjnej w Londynie w sobotę wieczorem (AEST), po miesiącach przygotowań. Data została oficjalnie ogłoszona przez Pałac Buckingham prawie sześć miesięcy temu.

Ale, co zrozumiałe, niedawno wprowadzono subtelną zmianę w służbie po tym, jak decyzja o zażądaniu publicznego hołdu dla króla Karola podczas ceremonii koronacyjnej została nazwana „dziwaczną” i „głuchą”.

W zeszły weekend ogłoszono, że po raz pierwszy w historii arcybiskup Canterbury, Justin Welby, zaprosi obywateli całej Wspólnoty Narodów do wzięcia udziału w nabożeństwie koronacyjnym z ich domów, składając przysięgę nowemu monarchie w ramach formalnej procedury. pod nazwą „Salut ludowy”.

Zastąpi tradycyjne „uhonorowanie rówieśników”, podczas którego szereg dziedzicznych rówieśników klęka i przysięga wierność w Opactwie Westminsterskim.

Arcybiskup Welby miał złożyć pozdrowienie słowami: „Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz w innych królestwach i terytoriach do złożenia hołdu, sercem i głosem, bez wątpienia Królowi , obrońca wszystkich”.

W odpowiedzi osoby obserwujące ceremonię ze swoich domów na całym świecie zostały poproszone o wypowiedzenie słów: „Przysięgam, zgodnie z prawem dochowam wierności Waszej Królewskiej Mości, Waszym spadkobiercom i następcom – dopomóż mi Boże”.

Według redaktorów brytyjskiej monarchii słowa arcybiskupa Welby’ego zostały teraz zmienione, aby było jasne, że przysięga wierności jest opcjonalna.

„Zachęcam teraz tych, którzy chcą udzielić wsparcia, aby uczynili to w chwili osobistej refleksji, biorąc udział w odmawianiu „Boże, chroń króla Karola” na końcu lub, dla tych, którzy mają słowa przed sobą, aby wyrecytowali im w On teraz powie zamiast tego”.

Po powszechnej reakcji, Lambeth Palace – oficjalna rezydencja arcybiskupa Canterbury – i sam arcybiskup Welby dali jasno do zrozumienia, że ​​zaszczyt ten był raczej „zaproszeniem” niż rozkazem.

READ  Na Filipiny wyrzucono gigantyczną ciężarną rekinę: ScienceAlert

Wydaje się jednak, że zdecydowano, że wysiłki te nie były wystarczające i konieczna była rzeczywista zmiana słów używanych w nabożeństwie.

W oświadczeniu rzecznik Lambeth Palace powiedział, że hołd był „ekscytującą” zmianą i miał nadzieję, że ludzie na całym świecie powiedzą to głośno: „To jest jak wielki krzyk w całym kraju i na całym świecie na rzecz Król.”

— powiedział arcybiskup Welby BBCTo zaproszenie – więc jeśli chcesz dołączyć w tym momencie, koniecznie to zrób.

„Jeśli nie chcesz, w porządku. Nie ma w tym żadnego dramatu”.

Podczas gdy według doniesień król, arcybiskup Welby i rząd brytyjski zadecydowali o „pozdrowieniu ludu”, Brytyjczyk Jonathan Dimbleby, wieloletni bliski przyjaciel króla Karola, twierdził, że król uzna ten pomysł za „niesmaczny”.

Powiedział: „Nie mogę wymyślić niczego, co byłoby dla niego bardziej niesmaczne”. Radio BBC 4.

Nigdy nie chciał być czczony, o ile mi wiadomo, nigdy nie pragnął, aby ktokolwiek składał mu hołd, chyba że w żartobliwych słowach.

„Chce, jak sądzę, poczuć, że ludzie zamierzają włączyć się do akcji”.

Pan Dimbleby powiedział, że proszenie publiczności o przysięgę wierności królowi podczas ceremonii koronacyjnej było „dobre intencje i raczej nierozsądne”.

Dodał również, że proszenie o zaszczyty lub oczekiwanie ich „bardzo różniło się od króla, którego znam”.